05.11.2015"Teatralne ABC" w Filii 6

Warsztaty teatralne cieszą się w naszej filii dużą popularnością. Tym razem prowadził je dla nas p. Bartosz Watemborski – aktor krakowskiego Teatru Groteska (więcej o artyście możecie przeczytać tutaj www.groteska.pl).
2015-11-05-345.jpg
Początek spotkania to rozmowa z dziećmi o tym, czy były kiedyś w teatrze, kim jest aktor, a kim scenarzysta.
Potem, jak w prawdziwym teatrze przed przedstawieniem,dzieci wspólnie z aktorem wykonywały specjalną rozgrzewkę. Ćwiczyły nie tylko ciało, ale przede wszystkim swój aparat mowy, by wypowiadane przez siebie kwestie mówić głośno, płynnie i wyraźnie.
Po ćwiczeniach przyszła kolej na zapoznanie się z przyniesionymi na spotkanie różnymi lalkami teatralnymi. Były pacynki – mniejsza Pszczółka i większa Pani Kapusta. Był Tomcio Paluch, który wymaga już animacji dwoma rękami, oraz wielka i ciężka kukiełka Pippi. Oglądaliśmy również przeróżne maski teatralne – lisa i lisicy, rycerza czy Pana Paszczaka. To takie lalki, gdzie nie tylko trzymamy rekwizyt, ale gramy przed widownią całym ciałem.
2015-11-05-351.jpg
Dzieci miały okazję nie tylko dotknąć wszystkich lalek i pacynek, ale również pobawić się w aktorów – z pomocą prowadzącego prezentowały scenki, mówiły krótkie teksty. Zamieniały się w granych przez siebie bohaterów, wymyślając także własne historie i opowieści. Animowały lalkami, przekonując się, że nie jest nimi wcale tak łatwo poruszać.
2015-11-05-354.jpg
Spotkanie dostarczyło młodym uczestnikom wielu wrażeń – wszyscy wyszli zadowoleni i uśmiechnięci.
Kto wie? Może właśnie któreś z dzieci odkryło swoją nową pasję i w przyszłości zostanie wybitnym aktorem?


2015-11-05-345.jpg 2015-11-05-345
jpg, 1.4 MiB, 2560x1440
2015-11-05-351.jpg 2015-11-05-351
jpg, 941 KiB, 1440x2560
2015-11-05-354.jpg 2015-11-05-354
jpg, 1.1 MiB, 2560x1440
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Kraków ŚBP
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo