27.02.2015Ogólnopolska konferencja dla bibliotekarzy KULTURA CZYTANIA

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury zaprasza na konferencję KULTURA CZYTANIA do Poznania w dniach 14-15 kwietnia 2015 r.

kultura czytania_logo konferencji_gotowe (1).jpg

Czy blogi mogą pomóc w poszukiwaniu dobrej książki? Na pytanie odpowiedzą najlepsi blogerzy. A co z opowiadaniem obrazami? O sprawach społecznych, politycznych, psyc­holo­gicz­nych­ można rozmawiać przecież, stosując techniki komiksowe, potwierdzą to znawcy tematu.

Czy duża aktywność twórców bajek terapeutycznych już dziś pozwoli ocenić to zjawisko w Polsce? Temat podejmiemy właśnie na konferencji.

Czy auto­biog­rafi­czna­ gra planszowa może służyć jako osobiste katharsis? To pytanie może być interesujące dla bibliotekarzy, bibl­iote­rape­utów­ pracujących z dorosłymi i seniorami.

Pokażemy Państwu również świeże zjawiska na polskim rynku czytelniczym, wśród nich mikr­oopo­wiad­anie­, którego korzenie sięgają kultury iberyjskiej, teatr obrazkowy wywodzący się z tradycji japońskiej. Swoje praktyki związane ze „snuciem” opowieści zaprezentuje międzynarodowe Stowarzyszenie Jeden Świat.

Program konferencji: www.wbp.poznan.pl

Formularz zgłoszenia na konferencję "Kultura czytania": www.wbp.poznan.pl

Organizator:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury
ul. Prusa 3, 60-819 Poznań
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: dkk@wbp.poznan.pl lub tel. 61/6640861 (-862)
Osoby do kontaktu: Małgorzata Bochińska, Anka Sabiłło

Ważne terminy:

do 02.03.2015 lub do wyczerpania miejsc – zgłoszenie i wniesienie opłaty konferencyjnej
14-15.04.2015 – konferencja
do 09.2015 – e-publikacja pokonferencyjna na www.wbp.poznan.pl


Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
konsorcjum.sowa
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo