19.03.2024Wrzutnia w Aninie !!!

Od poniedziałku 18 marca działa w Naszej filii w Aninie wrzutnia, czyli całodobowe urządzenie do samodzielnego zwrotu książek. Znajduje się na zewnątrz ogrodzenia, przy głównej ulicy.

Wrzutnia (inaczej: trezor biblioteczny) umożliwia wygodny sposób oddania książek w dniach i godzinach, kiedy biblioteka jest nieczynna.
Bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami korzystania z tego urządzenia.

ZASADY KORZYSTANIA Z WRZUTNI (trezora)

  1. Wrzutnia służy do całodobowego zwracania książek wypożyczonych z filii
    przy ul. Trawiastej 10 :
  2. Wypożyczalnia nr 87 dla Dorosłych i Młodzieży im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
  3. Oddział Dziecięcy
  4. Czytelnia Naukowa nr XIII
    w dniach i godzinach, gdy placówka jest nieczynna
  5. Zbiory wypożyczone w innych placówkach, nie mogą być zwracane z wykorzystaniem wrzutni.
  6. Użytkownik korzystający z wrzutni zobowiązany jest do delikatnego wkładania zwracanych książek do oznaczonego otworu. Książki należy wkładać pojedynczo, grzbietem do środka.
  7. Książki zwrócone z wykorzystaniem wrzutni są zdejmowane w godzinach pracy Biblioteki. Wrzucenie książki nie jest jednoznaczne ze zdjęciem jej z konta.
  8. Oddanie poprzez wrzutnię książek z opóźnieniem, nie zwalnia czytelnika od uiszczenia opłaty za ich nieterminowy zwrot.
  9. W deszczowe dni prosimy o zabezpieczenie książek przed wilgocią. W przypadku stwierdzenia nieodnotowanych wcześniej zniszczeń lub zabrudzeń zwracanych książek obowiązuje regulaminowa zasada pokrycia kosztów wynikłych z ich zniszczenia.
  10. Zabrania się wkładania do wrzutni jakichkolwiek przedmiotów poza wypożyczonymi w Bibliotece książkami.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt bez nazwy (1).jpg


Projekt bez nazwy (1).jpg Projekt bez nazwy (1)
jpg, 310 KiB, 1333x2000
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Warszawa Wawer
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo