18.01.2024Dzień Kubusia Puchatka!

18 stycznia w rocznicę urodzin Alana Alexandra Milne'a obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka! 🐻🎂
Zapraszamy do wypożyczania www.gogolin-gbp.sowa.pl...

📖🍯 „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka” Alana Alexandra Milne’a – w tłumaczeniu genialnej Ireny Tuwim, ze znakomitymi ilustracjami Ernesta H. Sheparda. I maleńkie (idealnie mieszczące się w małej torebce) wybory:
🟡 „Mały Poradnik Kubusia Puchatka”,
🟡 „Mądre słowa i słówka Kubusia Puchatka”,
🟡 „Kubusia Puchatka Mała Księga Przyjaźni”,
🟡 „Po prostu Puchatek. Myśli szczęśliwe”,
🟡 „Po prostu Puchatek. Myśli o Przyprawach i Wyprawach”,
🟡 „Po prostu Puchatek. Myśli na niepogodę”.
🐝 I w końcu tytuł znakomicie pasujący do dzisiejszego Dnia Kubusia Puchatka: „Po prostu Puchatek. Myśl-i-odkryj-misia-w-sobie”.
📚 To początek długiej Puchatkowej półki – z uroczymi „Puchatkowymi liścikami ze Stumilowego Lasu”… i „Fredzią Phi-Phi” – w bliższym oryginałowi, ale mniej popularnym tłumaczeniu Moniki Adamczyk-Grabowskiej, z ilustracjami Andrzeja L. Włoszczyńskiego.
💛 „Kubuś Puchatek”, wydany po raz pierwszy w 1926 roku (w Polsce – w 1938), i „Chatka Puchatka” doczekały się nawet kontynuacji, spolszczonych przez Michała Rusinka. Wrosły w nasz język, nasze patrzenie na świat, poczucie humoru.
„– Puchatku!
– Co, Prosiaczku?
– Nic – rzekł Prosiaczek, biorąc Puchatka za łapkę. – Chciałem się tylko upewnić, czy jesteś”.
☀️ Z okazji święta naszego lubionego Misia o Bardzo Małym Rozumku wybraliśmy ten króciutki dialog o przyjaźni. A Wy – który Puchatkowy cytat lubicie najbardziej?

dzieńkubusiapuchatka #całapolskaczytadzieciom

www.facebook.com

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Gogolin GBP
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo