03.02.2021Książki 2021

Chociaż nie pochwalam tworzenia list przeczytanych książek (ponieważ zazwyczaj powoduje to u czytelników przebieganie przez pozycje "na wyścigi", by osiągać jak największe liczby), to w tym roku chciałabym zobaczyć, ile i jak różnorodnie czytałam.

Tym samym otwieram personalną listę na ten rok :)😊
Zapraszam oczywiście do brania udziału i ew. polecania książek.

꧁Książki 2021꧂

  1. Brandon Sanderson - Z mgły Zrodzony
  2. Michael Gazzaniga - Istota człowieczeństwa. Co sprawia że jesteśmy wyjątkowi
  3. Frank Herbert - Diuna
  4. Andrew marr -Prawdziwa królowa: Elżbieta II
  5. Jay Elliot - Steve Jobs; gdzie pada jabłko?
  6. Miao Sing - Wyznania chińskiej kurtyzany
  7. Jacek Pałkiewicz - Dubaj; prawdziwe oblicze

C.D.N

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Amaura
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo