05.10.2020Noc Poezji w Bibliotece Kraków

Tematem przewodnim dziesiątej, jubileuszowej Nocy Poezji będzie podróż. W nocy z 10 na 11 października cały Kraków będzie literacko podróżował: w czasie, pamięci i języku, w poszukiwaniu prawdy, porozumienia i spełnienia.

Biblioteka Kraków Filia 42 ul. Agatowa 33 | godz. 15:00

„Poetycka podróż dla najmłodszych”

Spotkanie z Michałem Rusinkiem, autorem wierszy dla dzieci pt. „Wierszyki domowe” oraz Joanną Rusinek, która zaprezentuje ilustracje przygotowywane do książek i opowie o pracy ilustratora.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY


Biblioteka Kraków Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” ul. Szczepańska 1 | godz. 15:00

Spotkanie z autorkami wyróżnionymi w Konkursie na Książkowy Debiut Poetycki 2020. Spotkanie z poezją Natalii Kubicius – autorki tomu „Umowa Śmieciowa” i Krystyny Czarneckiej – autorką tomu „Clewline”.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY


Biblioteka Kraków Filia 21 Wypożyczalnia dla dorosłych ul. Królewska 59 | godz. 17:00

„Czterech poetów – Cztery poetyckie podróże”

Spotkanie z Józefem Baranem, Piotrem Lamprechtem, Michałem Piętniewiczem i Adamem Ziemianinem. Prezentacja utworów, rozmowa o motywach podróżniczych w ich twórczości. W trakcie spotkania będzie także możliwość prezentacji własnego wiersza przez uczestników wieczoru poetyckiego.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY


Biblioteka Kraków Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” ul. Szczepańska 1 | godz. 17:00

Promocja tomu wierszy Jadwigi Maliny „Światło i szelest” wydanego w 2020 r. przez Bibliotekę Kraków w ramach serii wydawniczej „Poeci Krakowa”. W programie: autorska prezentacja wierszy w wykonaniu poetki Jadwigi Maliny, wystąpienie Joanny Zach – krytyka literackiego oraz autorki wstępu do tomu, a także recytacja wierszy przez aktorkę Lidię Bogaczównę.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo