Biblioteka Kraków - Bilbioteka Główna
ul. Powroźnicza 2
30-307 Kraków
50.05207 19.92948
WYDARZENIE
2020-8-29
T10:00
19.08.2020Etnopiknik
[awatar]
Biblioteka Kraków

W sobotę 29 sierpnia zapraszamy do ogrodu Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2 na „Etnopiknik” organizowany w ramach projektu „Etnopodróże z Biblioteką Kraków”.

Podczas Etnopikniku można odwiedzić stoiska twórców ludowych, wziąć udział w warsztatach wikliniarstwa, malowania na szkle, garncarstwa, koronkarstwa oraz powroźnictwa.

PROGRAM

10:00 – prezentacja twórców ludowych
10:45 – koncert Marka Styczyńskiego na słowackiej fujarze pasterskiej
11:00 – uroczyste otwarcie Etnopikniku przez Dyrekcję Biblioteki Kraków
11:15 – otwarcie wystawy „Good Idea Slovakia” przez Konsula Republiki Słowackiej oraz Dyrektora Biblioteki Kraków
11:30 – koncert Marka Styczyńskiego na słowackiej fujarze pasterskiej
12:00 – pokaz mody koronkowej prze­dsta­wici­elek­ Koła Robótek Ręcznych przy Domu Kultury Polskiego Związku Głuchych w Krakowie
12:15 – występ Zespołu Pieśni i Tańca „Miechowiacy”
12:45 – pokaz mody koronkowej
13.30 – występ Zespołu Pieśni i Tańca „Miechowiacy”
15:00 – zakończenie Etnopikniku

Uczestników pikniku obowiązuje zakrywanie ust oraz nosa, a także zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcja  rąk i stosowanie się do poleceń Organizatora. Osoby obecne na "Etnopikniku" zostaną poproszone o uzupełnienie karty uczestnictwa.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Etnopodróże z Biblioteką Kraków” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

NCK_male.png
 
gk krakov POL1.png


NCK_male.png NCK_male
png, 7 KiB, 96x99
gk krakov POL1.png gk krakov POL1
png, 18 KiB, 400x95
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Od 8 do 15 maja odbywa się XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji Biblioteka Kraków przygotowała atrakcyjny program wydarzeń na ten czas. W trosce o zdrowie uczestników większość z nich odbywa się on-line. • „Znajdziesz mnie w bibliotece” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek. Rozpoczyna się on w sobotę 8, a kończy 15 maja. W związku z XVIII edycją ogólnopolskiej akcji, Biblioteka Kraków wysuwa propozycje nie do odrzucenia. Zaplanowano m.in. spotkania z ilustratorką Emilią Dziubak, laureatką I edycji Nagrody Żółtej Ciżemki oraz z poetkami Małgorzatą Kulisiewicz oraz Barbarą Zajączkowską; spektakl teatralny dla najmłodszych grany przez aktorów z Teatru Otwartego TO pt. „Co mogą smoki, a czego nie? Zaraz dowiesz się!”; wydarzenie literacko-podróżnicze dla dzieci i młodzieży z Borysem Tynką (certyfikowanym przewodnikiem po Odessie i nie tylko). • Z kolei na bibliotecznym kanale YouTube i Facebooku zostaną opublikowane filmy promujące Bibliotekę Kraków i jej odnowione filie, a także nagranie wernisażu wystawy prac malarskich członków Polskiego Związku Głuchych. • Zapraszamy też do zobaczenia dwóch wystaw: fotograficznej – „Andrzej Wajda w obiektywie Konrada Pollescha” z okazji 5. rocznicy śmierci wybitnego reżysera w Filii nr 3 (pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3) oraz graficznej interpretacji opowiadania Sławomira Mrożka pt. „Niżej” Edyty Stajniak, pracownika ASP w Krakowie, w Filii nr 49 (os. Tysiąclecia 42). • Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbędzie się głównie w przestrzeni wirtualnej, jednak część wydarzeń będzie miała również miejsce bezpośrednio w filiach. W Filii nr 16 przy ul. Radzikowskiego 29 Czytelnicy będą mogli wziąć udział w zabawie „Książka-niespodzianka z biblioteką w tle”. Wybór lektury może nastąpić na podstawie krótkich haseł opisujących wybraną książkę skrytą w papierze. W tym miejscu hasło „Znajdziesz mnie w bibliotece” nabiera szczególnego znaczenia…
foo