13.07.2020Etnopodróże z Biblioteką Kraków

Zapraszamy mieszkańców Krakowa oraz turystów do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach projektu „Etnopodróże z Biblioteką Kraków” – międ­zypo­kole­niow­ym przedsięwzięciu mającym na celu ukazanie bogactwa kultury ludowej i jej kulturotwórczej roli.Zabierzemy Was na wyprawę nie tylko po Małopolsce, ale zainspirowani kulturą i tradycją zwrócicie spojrzenia w przeszłość, by tam szukać swoich korzeni.

Wydarzenia będą odbywać się od lipca do września 2020 w filiach bibliotecznych oraz w ogrodzie przy Biblioteki Głównej przy ulicy Powroźniczej 2.

Wydarzenia będą odbywać się od lipca do września 2020 w filiach bibliotecznych oraz w ogrodzie przy Biblioteki Głównej przy ulicy Powroźniczej 2.

Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy przez formularz, który znajdziecie w kalendarzu z programem wydarzeń.

Co dla Was przygotowaliśmy?

 • Warsztaty literacko-plastyczne
  Z udziałem autorów książek, które opisują, prezentują i popularyzują tradycje ludowe, dawne zwyczaje i obyczaje, działania artystyczne i zawody.

 • Warsztaty rękodzieła
  Spotkania prowadzone będą przez twórców ludowych i pracowników Muzeum Etnograficznego w Krakowie, którzy przedstawią praktyczne umiejętności tworzenia plastyki obrzędowej, sztuki wytwarzania ozdób z bibuły, pisania ikon, plecionkarstwa, wycinanek, zabawkarstwa.

 • Etnopiknik
  TERMIN: 29 sierpnia 2020 | godz. 10:00 – 15:00 | ogród Biblioteki Głównej przy ulicy Powroźniczej 2
  Podczas pikniku z udziałem twórców ludowych odbędą się warsztaty koronkarstwa, malarstwa na szkle, wikliniarstwa, garncarstwa. Uczestnicy poznają także warsztat pracy powroźnika, wezmą udział w pokazie tańców ludowych oraz mody koronkowej.

 • Turniej regionalizmów krakowskich
  Międ­zypo­kole­niow­y turniej przygotowany na postawie książki „Powiedziane po krakowsku. Słownik regionalizmów krakowskich”.
  TERMIN: wrzesień 2020 (dokładną datę podamy w późniejszym terminie)

logo_ministerstwa.jpg
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”


logo_ministerstwa.jpg logo_ministerstwa
jpg, 4 KiB, 150x91
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo