11.03.2020Komunikat o zamknięciu Biblioteki Kraków - aktualizacja

Biblioteka Kraków przygotowuje się do bezpiecznego udostępniania zbiorów, w porozumieniu z organem założycielskim – Gminą Miejską Kraków i w konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epid­emio­logi­czną­. O terminie otwarcia wypożyczalni książek i audiobooków w wybranych filiach poinformujemy wkrótce.

✅ Odwołane są wszystkie wydarzenia organizowane przez Bibliotekę Kraków – zarówno w filiach jak i w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”.

✅ Do 1 czerwca zostaje przedłużony termin zwrotu książek, gier, audiobooków i innych materiałów bibliotecznych.

✅ Opłaty za nieterminowy zwrot książek nie będą naliczane od 11 marca przez okres zamknięcia placówek Biblioteki Kraków oraz przez kolejne 31 dni po ich otwarciu.

✅ Wstrzymane zostają internetowe rezerwacje i zamówienia książek.

✅ Potwierdzenie zdalnego zapisu do Biblioteki Kraków zostaje przedłużone do 1 czerwca 2020

W godzinach 8:00-14:00 nieprzerwanie funkcjonują działy administracyjne Biblioteki Kraków.
Telefon do sekretariatu: 12 61 89 100.

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Dzieci Dwóch Światów powracają w kolejnej książce pełnej przygód. Tym razem Agnieszka Fulińska i Aleksandra Klęczar zapraszają nas na ferie w malowniczym Zakopanem. Z pomocą guślarki Lilianny oraz babci jednej z bohaterek mistrz Twardowski organizuje obóz dla magicznej młodzieży. Co może pójść nie tak w samym sercu zimowego Zakopanego? • Zacznijmy od tego, że – jak donosi jego wierny Kogut – mistrz Twardowski zniknął, a w sprawę jego zaginięcia zamieszany jest pewien Lis… Do tego Hanka i Igor wciąż nie uporządkowali sobie wydarzeń z wakacji, kiedy to stawili czoła Popielowi i jego żonie wiedźmie. Tajemnice, które wtedy poznali, mają ogromny wpływ na ich życie. Na obozie mistrza Twardowskiego mieli nauczyć się więcej o swoich zdolnościach. Najtrudniejsze okazuje się jednak zaufanie nowym znajomym: Prosperowi i Julce, którzy przybyli na magiczny obóz oraz poznanemu na stoku Giuseppe. A przecież każdy ma do odegrania swoją rolę w ratowaniu magii. Bohaterom przyjdzie zmierzyć się z tatrzańskimi legendami, guślarskimi przepowiedniami, płynącymi z telefonów komórkowych, góralską gwarą i pewnym kamiennym stworkiem, który z daleka wyczuwa czarną magię. Czy uda im się odnaleźć zaginionego czarodzieja? • Śpiący Rycerze to druga część młodzieżowego cyklu, który z powodzeniem mogą czytać również starsi czytelnicy. Grupa nastolatków, których spotykamy w tej książce, musi współpracować ze sobą, choć więcej ich dzieli, niż łączy. Są dzięki temu bardzo autentyczni i pozwalają się nam dobrze wczuć się w spotykające ich przygody. Poznamy tu wiele ciekawostek historycznych, ale przede wszystkim książka ta – jak i jej wcześniejszy tom – przybliży nam słowiańskie legendy, które mają wiele do zaoferowania miłośnikom fantastyki. Z Dziećmi Dwóch Światów ciężko się rozstać, całe szczęście to nie koniec ich historii. Z niec­ierp­liwo­ścią­ będę czekała na kolejną część pełną słowiańskiej magii. • Biblioteka Kraków • Joanna Pękala
foo