30.09.2019Budżet Obywatelski Miasta Krakowa. Projekty dedykowane Bibliotece Kraków

Od 28 września do 7 października 2019 możecie głosować na projekty złożone w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Głosowanie będzie odbywać się przez internet oraz w wybranych punktach na terenie miasta.

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE

Nr 143 | Nowości wydawnicze i ich autorzy w Bibliotece Kraków
Projekt zakłada organizację warsztatów i spotkań autorskich w filiach Biblioteki Kraków, zakup nowości wydawniczych w formie elektronicznej i tradycyjnej, zakup robotów edukacyjnych oraz oprogramowania do tworzenia gier miejskich, a także wydruk „Informatora czytelniczo-kulturalnego Biblioteka Kraków” w kolorze.

Nr 114 | Купівля українських книг до краківських міських бібліотек
Zakup pozycji literatury ukraińskiej, w tym klasyki literatury pięknej, współczesnych utworów, literatury dla dzieci oraz podręczników do nauki języka ukraińskiego jako obcego dla obcokrajowców i Polaków oraz książek do nauki języka polskiego dla Ukraińców, a także organizacja spotkań z młodymi ukraińskimi autorami oraz wieczorów poetyckich. Projekt realizowany będzie w 6 placówkach Biblioteki Kraków w różnych dzielnicach miasta.

PROJEKTY DZIELNICOWE

Dzielnica VI | Nr 39 | Nowe książki w naszej bibliotece
Projekt zakłada zakup nowości wydawniczych dla dwóch filii Biblioteki Kraków w podziale: dla Filii nr 23 – 7 tys. zł, dla Filii nr 24 – 13 tys. zł.

Dzielnica VIII | Nr 22 | Czytam – gram – słucham!
Projekt zakłada zakup nowości książkowych (w tym komiksów), audiobooków oraz gier planszowych dla Filii nr 31 Biblioteki Kraków.

Dzielnica X | Nr 2 | Biblioteka uczy, rozwija i bawi
W projekcie zawarto: zakup nowości książkowych i audiobooków, organizację spotkań autorskich, warsztatów podróżniczych, spektakli teatralnych oraz wyjść do muzeów. Projekt zakłada również zakup sprzętu komputerowego, minisztalug oraz głośników.

Dzielnica XV | Nr 9 | Nowe książki oraz prasa w bibliotece
Projekt zakłada zakup nowości książkowych w formie tradycyjnej, audiobooków, komiksów oraz prenumeratę czasopism. Projekt będzie realizowany w Filii nr 48 i 49.

Dzielnica XVI | Nr 6 | Rozczytane Bieńczyce
W projekcie przewidziano zakup nowości wydawniczych (w tym gier planszowych) oraz organizację spotkań autorskich i warsztatów w Filii nr 50 i Filii nr 51 Biblioteki Kraków.

Dzielnica XVIII | Nr 52 | Gdy na czytanie znajdziesz chęć, do biblioteki zaraz pędź
Projekt zakłada zakup nowości wydawniczych i prenumeratę oraz organizację spotkań autorskich, warsztatów i teatrzyków w filiach nr 53, 55 i 56 Biblioteki Kraków.

Dzielnica XVIII | Nr 98 | Kupujemy nowe książki i czasopisma dla filii 54 na Os. Młodości 8
Projekt zakłada zakup nowości wydawniczych i prenumeratę oraz organizację spotkań autorskich, warsztatów i prelekcji w Filii nr 54 Biblioteki Kraków.

Zasady głosowania:

  1. Każdy głosujący musi oddać głos na 6 różnych projektów (w tym: 3 głosy na zadania o charakterze lokalnym w dzielnicy swojego zamieszkania i 3 głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim).
  2. Najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt.
  3. W celu oddania ważnego głosu, należy uzupełnić wszystkie wymagane rubryki na karcie do głosowania lub w platformie internetowej.

Głos będzie nieważny:

  1. Gdy na karcie głosowania lub podczas głosowania za pośrednictwem platformy internetowej podane dane będą niewłaściwe lub wymagane dane nie zostaną podane.
  2. Gdy dane na karcie głosowania nie będą wypełnione czytelnie, pismem odręcznym lub nie będą opatrzone własnoręcznym podpisem.
  3. Gdy dane na karcie do głosowania lub dane podane podczas głosowania za pośrednictwem platformy internetowej zostaną wpisane niewyraźnie lub zostaną wpisane w niewłaściwej rubryce.
  4. Gdy dane osobowe lub numer PESEL/kod identyfikujący nadany przez Urząd Miasta Krakowa będą niepoprawne.
  5. Gdy w wyniku weryfikacji stwierdzone zostanie, że głos został oddany więcej niż jeden raz.

WYKAZ PUNKTÓW DO GŁOSOWANIA

WYKAZ WSZYSTKICH PROJEKTÓW

budzetfb.jpg


budzetfb.jpg budzetfb
jpg, 90 KiB, 600x600
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo