14.05.2019Spotkania autorskie w filiach Biblioteki Kraków

📘 16 MAJA | godz. 17.00
Filia nr 48, os. Boh. Września 26
Spotkanie autorskie z Agnieszką Krawczyk, urodzoną w Krakowie autorką kryminałów i powieści obyczajowych.

📘 16 MAJA | godz. 18.00
Filia nr 21 Czytelnia Naukowa, ul. Królewska 59
Wieczór autorski Joanny Pypłacz i promocja książki „Podziemia”.

📘 17 maja | godz. 17.00
Filia nr 44, ul. Spółdzielców 3
Popołudnie z poezją E.E. Nowakowskiej i promocja tomiku poezji „Aż trudno uwierzyć. Apokryfy krakowskie.”

📘 21 MAJA | godz. 17.00
Filia nr 3, pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3
Wieczór autorski Davida N. Schwartza. Amerykański autor monumentalnej biografii pt. „Enrico Fermi – ostatni człowiek, który wiedział wszystko” opowie o genialnym fizyku, który zmienił świat, w tym o kulisach powstania bomby atomowej.

📘 23 MAJA | godz. 17.00
Filia nr 33, ul. Zakopiańska 103
Spotkanie autorskie z Edytą Świętek – krakowską autorką powieści społeczno-obyczajowych m.in. o Nowej Hucie, modzie i obyczajach XIX wieku.

📘 25 MAJA | godz. 11.30
Filia nr 3, pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3
Spotkanie z Lechem Muchą – lekarzem medycyny i autorem książek „Chirurdzy. Opowieści prawdziwe” i „Biała Plama. Powieść sensacyjno-filozoficzna”.

📘 28 MAJA | godz. 18.00
Filia nr 21 Czytelnia Naukowa, ul. Królewska 59
Spotkanie z krytykiem i historykiem literatury prof. Stanisławem Stabryłą poświęcone jego najnowszej książce „Tezeida”.

📘 30 MAJA | godz. 17.00
Filia nr 27, ul. Królowej Jadwigi 37b
Spotkanie z Lucyną Olejniczak – autorką książek obyczajowych dla dorosłych, m.in. znanego cyklu Kobiety z ulicy Grodzkiej, wiel­opok­olen­iowe­j sagi o krakowskiej rodzinie, klątwie i relacjach ludzkich.

PROGRAM BIBLIOTEKI KRAKÓW

Udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę Kraków jest bezpłatny.

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Zaskakujący obraz neapolitańskiej rodziny • Elena Ferrante to pseudonim włoskiej pisarki, która od 1992 r., czyli od chwili wydania debiutanckiej powieści, pilnie strzeże swojej anonimowości. Międzynarodową sławę zawdzięcza cyklowi, którego pierwszy tom nosi tytuł Genialna przyjaciółka. Autorka cieszy się popularnością i uznaniem czytelników na całym świecie. Jest doceniana również przez krytykę literacką, a „powieści neapolitańskie” były nominowane m.in. do najbardziej prestiżowej nagrody literackiej we Włoszech – Premio Strega. • To sprawiło, że od dłuższego czasu miałam ochotę sięgnąć po tę książkę, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie. W końcu się udało. Do biblioteki trafił audiobook, który nagrała młoda aktorka Laura Breszka. • Akcja powieści rozpoczyna się we współczesnych Włoszech. Dojrzała już Elena Greco dowiaduje się, że jej przyjaciółka z czasów dzieciństwa zniknęła pozostawiając puste mieszkanie w Neapolu. Być może Lili zrealizowała swoje marzenie i porzuciła świat, w którym żyła, wraz ze wszystkimi śladami swojej w nim obecności. Próbując znaleźć wytłumaczenie czynu przyjaciółki, Elena opowiada historię niebanalnej przyjaźni dwóch inteligentnych, bardzo różniących się dziewczynek. • Autorka, posługując się jasną, przejrzystą narracją, zabiera czytelnika w fascynującą podróż w lata 50. XX wieku na przedmieścia Neapolu, gdzie dominuje przemoc i skrajna bieda. Kreśli precyzyjny, momentami przerażający obraz codziennego życia neapolitańskiej rodziny. • Izabela Ronkiewicz-Brągiel • Biblioteka Kraków
foo