14.05.2019Spotkania autorskie w filiach Biblioteki Kraków

📘 16 MAJA | godz. 17.00
Filia nr 48, os. Boh. Września 26
Spotkanie autorskie z Agnieszką Krawczyk, urodzoną w Krakowie autorką kryminałów i powieści obyczajowych.

📘 16 MAJA | godz. 18.00
Filia nr 21 Czytelnia Naukowa, ul. Królewska 59
Wieczór autorski Joanny Pypłacz i promocja książki „Podziemia”.

📘 17 maja | godz. 17.00
Filia nr 44, ul. Spółdzielców 3
Popołudnie z poezją E.E. Nowakowskiej i promocja tomiku poezji „Aż trudno uwierzyć. Apokryfy krakowskie.”

📘 21 MAJA | godz. 17.00
Filia nr 3, pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3
Wieczór autorski Davida N. Schwartza. Amerykański autor monumentalnej biografii pt. „Enrico Fermi – ostatni człowiek, który wiedział wszystko” opowie o genialnym fizyku, który zmienił świat, w tym o kulisach powstania bomby atomowej.

📘 23 MAJA | godz. 17.00
Filia nr 33, ul. Zakopiańska 103
Spotkanie autorskie z Edytą Świętek – krakowską autorką powieści społeczno-obyczajowych m.in. o Nowej Hucie, modzie i obyczajach XIX wieku.

📘 25 MAJA | godz. 11.30
Filia nr 3, pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3
Spotkanie z Lechem Muchą – lekarzem medycyny i autorem książek „Chirurdzy. Opowieści prawdziwe” i „Biała Plama. Powieść sensacyjno-filozoficzna”.

📘 28 MAJA | godz. 18.00
Filia nr 21 Czytelnia Naukowa, ul. Królewska 59
Spotkanie z krytykiem i historykiem literatury prof. Stanisławem Stabryłą poświęcone jego najnowszej książce „Tezeida”.

📘 30 MAJA | godz. 17.00
Filia nr 27, ul. Królowej Jadwigi 37b
Spotkanie z Lucyną Olejniczak – autorką książek obyczajowych dla dorosłych, m.in. znanego cyklu Kobiety z ulicy Grodzkiej, wiel­opok­olen­iowe­j sagi o krakowskiej rodzinie, klątwie i relacjach ludzkich.

PROGRAM BIBLIOTEKI KRAKÓW

Udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę Kraków jest bezpłatny.

Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo