30.04.2019#biblioteka, czyli „Tydzień Bibliotek” z Biblioteką Kraków | 8-15 maja

8 maja rozpoczynamy XVI edycję ogólnopolskiego „Tygodnia Bibliotek”. Wszystkich miłośników książek zapraszamy do udziału w przygotowanych przez nas wydarzeniach.

Podczas Tygodnia Bibliotek zachęcamy do udziału w spotkaniach autorskich z Beatą Ostrowicką, Alicją Biedrzycką, Justyną Bednarek, Agnieszką Zimnowodzką, Agnieszką Tyszką i warsztatach ilustratorskich z Joanną Rusinek. Zapraszamy również na spacery literackie „Wawelskie spotkania” prowadzone przez przewodnika Joannę Świtałę oraz spektakle teatralne w wykonaniu Teatru Lalek BAJKA i Studia Teatralnego KRAK-ART. Młodzi czytelnicy (5-6 lat) będą mogli wziąć udział w konkursie recytatorskim, edukacyjnych zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez instruktorów firmy „Szkiełko i Oko” (6-12 lat) czy warsztatach prowadzonych przez malarza, grafika i fotografa Roberta Urbańskiego. Przed nami również akcja wymiany książek i rozgrywki gier planszowych.

Zachęcamy również do obejrzenia bibliotecznych wystaw. Szczególnie polecamy wystawę ilustracji Barbary Iwańskiej „Podróż Bazylii” (Filia nr 3), wystawę fotografii Krzysztofa Wojnarowskiego „Między Mnichem a Szatanem” (Filia nr 25) oraz plansz z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej (Filia nr 26).

Podczas Tygodnia Bibliotek odbędzie się także finał piątej edycji Konkursu „Czytelnik Roku 2018/2019”. Na gali w Teatrze Groteska będą obecni laureaci, którzy od maja 2018 do kwietnia 2019 roku przeczytali najwięcej książek. W tym roku przyznana zostanie również nagroda specjalna i tytuł „Czytającego rodzica”!

Piknik plenerowy, zaplanowany na 15 maja, z powodu niekorzystnej pogody zostaje przeniesiony na 29 maja.

Część wydarzeń w Tygodniu Bibliotek realizowana jest w ramach projektu Festiwal Magia czytania z Fundacją PZU. Edycja II sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.

Szczegółowy program
 

Tydzień Bibliotek 2019_2.jpg


Tydzień Bibliotek 2019_2.jpg Tydzień Bibliotek 2019_2
jpg, 62 KiB, 1024x576
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo