29.06.2018 Wyszehradzkie lato w Bibliotece Kraków

W okresie wakacji Biblioteka Kraków zamierza przybliżyć czytelnikom dorobek kulturowy i literacki państw wchodzących wraz z Polską w skład Grupy Wyszehradzkiej: Czech, Słowacji oraz Węgier. Wiemy o nich to i owo, ale czy nasza wiedza jest wystarczająca?

W lipcu i w sierpniu w filiach Biblioteki zaplanowano liczne zajęcia zachęcające dzieci oraz dorosłych do bliższego poznania wymienionych krajów, ich historii, literatury, kultury, tradycji i zabytków. Odbędą się zajęcia edukacyjne, quizy wiedzy, spacery po wirtualnych muzeach, głośne czytanie popularnych bajek i fragmentów powieści, dyskusje czytelnicze, spotkanie poświęcone atrakcjom turystycznym, warsztaty plastyczne, podczas których tworzone będą ilustracje do czytanych bajek i opowieści, a także zabawy językowe i rozgrywki gier planszowych. Na „Wyszehradzkich regałach” będzie prezentowana literatura czeska, słowacka i węgierska.

Projekt „Wyszehradzkie lato w Bibliotece Kraków” realizowany jest wspólnie z Czeskim Centrum w Warszawie, Konsulatem Generalnym Węgier i Konsulatem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Instytutem Słowackim w Warszawie.

Sprawdźcie nasz wakacyjny program!

wyszehradzkie_lato.jpg


wyszehradzkie_lato.jpg wyszehradzkie_lato
jpg, 31 KiB, 1030x385
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo