14.03.2018Tydzień z Internetem w Bibliotece Kraków

Tydzień z Internetem (19-25 marca) jest ogól­noeu­rope­jską­ kampanią koordynowaną przez organizację pozarządową All Digital. Corocznie w akcję włącza się kilkadziesiąt krajów. Dzięki udziałowi w warsztatach i spotkaniach odbywających się w ramach kampanii, społeczeństwo odkrywa potencjał Internetu. Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest krytyczne myślenie.

W dwóch z naszych filii odbędą się warsztaty w oparciu o scenariusz przygotowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Polską Akcją Humanitarną. Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną.

WTOREK, 20 MARCA 2018, 10:00

Filia nr 4 (ul. Bobrowskiego 11) – tel. 12 412 76 91

„Wiadomości ze świata”
Spotkanie dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. Warsztat ma formułę gry polegającej na tym, iż drużyny odwiedzają cztery różne stacje, na których czekają na nie rozmaite zadania. Uczestnicy przekonają się, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy, a także dowiedzą się, że to samo wydarzenie może być różnie postrzegane przez dane grupy, które mają różne historie i doświadczenia. Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się, że przekazy medialne, które do nas docierają, niekoniecznie opierają się na rzetelnych źródłach oraz w jaki sposób rozpoznawać tzw. fake newsy.

Konieczna wcześniejsza rezerwacji telefoniczna.

CZWARTEK, 22 MARCA 2018, 11:00

Filia nr 20 (ul. Opolska 37) – tel. 797 301 027

„Dziecko w Internecie”
Zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej poświęcone bezpieczeństwu w sieci oraz zagrożeniom mogącym wynikać z nieświadomego korzystania z Internetu.

Konieczna wcześniejsza rezerwacji telefoniczna.

Tydzień z Internetem.png


Tydzień z Internetem.png Tydzień z Internetem
png, 108 KiB, 1210x450
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Biblioteka Kraków
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo