Świadek

Tytuł oryginalny:
Witness
Autor:
Nora Roberts
Wyd. w latach:
2013 - 2024
Wydane w seriach:
Książki o miłości
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.9 (7 głosów)

Czy jeden nierozsądnie spędzony wieczór może zniszczyć całe życie?

Elizabeth Fitch, niezwykle inteligentna, posłuszna i pilna szesnastolatka, żyje według zasad ustanowionych przez zimną, apodyktyczną matkę. Pewnego dnia dziewczyna postanawia się jej przeciwstawić. Razem z koleżanką decyduje się na wypad do nocnego klubu, gdzie poznaje uroczego młodego mężczyznę, mówiącego z rosyjskim akcentem, który zwabia je do swego domu. To wydarzenie odmienia jej życie na zawsze.

Dwanaście lat później Elizabeth mieszka pod fałszywym nazwiskiem w maleńkim miasteczku, ukrywając się przed całym światem. Tajemnicza Abigail Lowery wzbudza zainteresowanie miejscowego szefa policji Brooksa Gleasona, i to nie tylko ze względów zawodowych. Gleason podejrzewa, że kobiecie potrzebna jest ochrona, lecz czy będzie potrafił stawić czoła potężnym i niebezpiecznym ludziom, przed którymi ucieka Abigail?

Uwielbiana przez polskie czytelniczki Nora Roberts to autorka ponad dwustu powieści, nieodmiennie zajmujących pierwsze miejsce na listach bestsellerów „New York Timesa”, sprzedanych w ponad pięciuset milionach egzemplarzy.

„Nora Roberts należy obecnie do najpopularniejszych powieściopisarek". Washington Post Book World

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Po bardzo udanym wciągającym początku liczyłam ,że autorka pociągnie dalej wątek kryminalny.jednak od drugiej połowy zaczął się romans .I tu niestety robi się nudno.Druga część zdecydowanie przegadana. • 7/10
  • "Świadek" to naprawdę dobra książka, która zaskoczyła mnie swoim klimatem. To przede wszystkim historia Elizabeth Fitch, która musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich działań. Jedna impreza zmieniła całe jej późniejsze życie i zmusiła do pozbycia się dawnej tożsamości- i w ten sposób powstaje Abigail. • Absolutna petarda jeśli chodzi o początek fabuły. Później tempo spada i mamy romansowo obyczajowe klimaty, ale dla samego wprowadzenia w historie świadka koronnego WARTO. • Pierwsza część książki napędza czytelnika i zachęca do dalszej lektury. Poznajemy bliżej głównych bohaterów i śledzimy ich losy. • "Świadek" to świetnie napisana historia, w której każdy znajdzie coś dla siebie. To książka o tajemnicach, mrocznej przeszłości głównej bohaterki i o powolnym budowaniu zaufania. • Bardzo miło mi się ją czytało!
  • Historia Elizabeth wciąga od samego początku, aczkolwiek ta część, kiedy kobieta była nastolatką, w moim odczuciu była bardziej interesująca. Nie zmienia to jednak faktu, że kiedy historia przeskoczyła o dwanaście lat, czytało się ją równie przyjemnie co na początku. Nora Roberts stworzyła świetny kryminał z romantycznym wątkiem. Wszystko toczy się swoim własnym tempem i czytając kolejne strony, nie odnosi się wrażenia, że autorka chciała jak najszybciej dotrzeć do końca, dzięki czemu możemy się zapoznać z wieloma opisami dotyczącymi nie tylko życia Elizabeth, ale również Brooksa. Momentami można się zapoznać również z historią osób, które stwarzają dla kobiety zagrożenie. Bohaterowie są świetni. Główna bohaterka cechuje się stanowczością i racjonalizmem. Z logiką podchodzi do wielu spraw i jest bardzo wyrazista. Nie inaczej jest w przypadku szefa policji, którego bardzo polubiłam, podobnie jak i jego rodzinę. Nie ciężko było wyobrazić sobie poszczególne miejsca, które w Świadku opisuje autorka, a „Świadek” jest napisany w taki sposób, że nawet przez chwilę się nie nudziłam i nie miałam ochoty na to, by przeskoczyć kilka kolejnych stron. Jednym słowem ten konkretny tytuł w moich odczuciach jest rewelacyjny i z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu, kto ma ochotę zatracić się w przyjemnej i wciągającej lekturze.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:The witness
Autor:Nora Roberts
Tłumacz:Małgorzata Żbikowska
Wydawcy:Świat Książki Wydawnictwo (2013-2024) Legimi (2023) partner kolekcji Edipresse-Kolekcje Sp. z o. o (2013-2017) Edipresse Polska Dressler Dublin Alina Jakubowska
Serie wydawnicze:Książki o miłości
ISBN:978-83-276-1636-4 978-83-7943-285-1 978-83-7943-460-2 978-83-7943-767-2 978-83-8031-969-1 978-83-8031-984-4 978-83-8289-079-2 978-83-828-9354-0 978-83-828-9427-1 978-83-8289-819-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza reprodukcje zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 30 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo