Archiwum Mitrochina:

KGB w Europie i na Zachodzie

Autorzy:
Christopher M. Andrew
Vasilij Nikitič Mitrohin (1922-2004)
Wasilij Mitrochin
Tłumaczenie:
Magdalena Maria Brzeska
Rafał Brzeski
Redakcja:
Magdalena Maria Brzeska
Rafał Brzeski
Wydawcy:
Muza (2001)
MUZA SA (2001)
Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA (2001)
ISBN:
83-7200-651-2
Autotagi:
druk
książki

W roku 1992 brytyjski wywiad przerzucił z Rosji współpracownika, którego nazwisko pozostawało w tajemnicy aż do ukazania się niniejszej książki. Wasilij Mitrochin był ponad 30 lat pracownikiem archiwum wywiadu sowieckiego, odpowiedzialnym od 1972 roku za przenoszenie tajnych materiałów z osławionej Łubianki do nowej siedziby KGB w Jaseniewie na obrzeżach Moskwy. Przez ponad 10 lat przepisywał tajne dokumenty mówiące o działalności wywiadu od czasów Lenina aż po rok 1984. Jak twierdzą specjaliści z FBI, jest to najpełniejszy materiał, jaki kiedykolwiek udało się uzyskać. Niezwykłe archiwum, przemycane przez Mitrochina i ukrywane pod podłogą daczy, a następnie wywiezione za granicę, stało się źródłem do napisania tej pasjonującej książki. Christopher Andrew - wybitny specjalista od wywiadu - na podstawie materiałów przywiezionych z Rosji i uzupełnionych o szczegółowe badania naukowe oraz historyczne, daje nam do rąk zatrważające dzieło o tym jak wywiad ZSRR przenikał nawet najbardziej obwarowane i chronione kręgi Europy i nie tylko.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo