Zapisane w kościach

Autor:
Simon Beckett
Tłumacz:
Kraśko Jan
Wydawca:
Wydaw. Amber (2006-2007)
ISBN:
978-83-241-2775-7
Autotagi:
druk
4.5 (2 głosy)

Bohater Chemii śmierci, najlepszego literackiego thrillera 2006 roku, powraca. Runa. Mała spokojna wysepka na Hebrydach, odcięta od świata miotanym sztormem oceanem. Tam doktor David Hunter antropolog sądowy, który wie o śmierci wszystko i umie skłonić zmarłych do zwierzeń, ma odczytać ze spalonych kości przyczynę i okoliczności makabrycznego zgonu. Jak w Chemii śmierci stajemy twarzą w twarz ze złem, wraz z bohaterem - człowiekiem, który zgłębił fizyczny proces śmierci, a mimo to nie jest ani o krok bliżej zrozumienia jej ostatecznej tajemnicy.Jak w Chemii śmierci brytyjski młody talent Simon Beckett tworzy studium wszechogarniającego i paraliżującego strachu. W niepowtarzalny sposób pozornie beznamiętnie relacjonując fakty, zdarzenia i chemiczne zjawiska obezwładnia mroczną przejmującą poetyką, gdzie ludzkie uczucia współgrają z nieprzyjazną i groźną przyrodą. Simon Beckett ma rzadki dar budzenia najgłębszych emocji..
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Zapisane w kościach" to kolejna przygoda z doktorem Davidem Hunterem. Ponownie zostajemy zaproszeni do małej, zamkniętej społeczności, która na pozór jest sielska. Ale każdy skrywa mroczne sekrety. Autor pokazuje nam ile można się dowiedzieć wyłącznie z kości. Jesteśmy w stanie poznać takie oczywiste rzeczy jak płeć czy wiek, ale również styl życia, stan zdrowia. Kiedy jesteśmy przy końcu i już się wyjaśniło kto jest zabójcą, na kolejnej stronie autor nas zaskakuje. Powieści Simona Becketa trzymają w napięciu :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
TrissM
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo