Religie Azji, Afryki, Ameryki, Australii i Oceanii:

[zarys dziejów]

Autor:
Stanisław Kałużyński (1925-2007)
Wydawca:
Iskry (1980)
ISBN:
83-207-0309-3
Autotagi:
druk
religia
3.0
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Religie Azji, Afryki, Ameryki, Australii i Oceanii. Zarys dziejów" • Moja ocena: 5/10. • Autorzy: Stanisław Kałużyński, Józef Keller, Wiesław Kotański, Rajmund Ohly, Stefan Śliwa, Eugeniusz Słuszkiewicz, Włodzimierz Szafrański, Olgierd Wojtasiewicz, Tadeusz Żbikowski • Książka "Religie Azji, Afryki, Ameryki, Australii i Oceanii. Zarys dziejów" to dość ogólny przegląd religii i wierzeń z różnych regionów świata. Ze względu na swoją objętość (286 stron) publikacja nie zagłębia się w szczegóły, co sprawia, że może pozostawić czytelnika z poczuciem niedosytu. Warto podkreślić, że książka przypomina raczej zbiór artykułów, napisanych w różnych stylach przez kilku autorów, co wpływa na jej spójność i ciągłość narracji. • Nie jest to praca naukowa w ścisłym tego słowa znaczeniu. Brak przypisów oraz bibliografii stanowi poważny mankament, szczególnie dla osób szukających bardziej pogłębionych analiz i odniesień do literatury przedmiotu. Taki brak struktury sprawia, że książka nie spełnia w pełni oczekiwań czytelników zain­tere­sowa­nych­ dogłębnym studiowaniem historii religii. • Mimo to publikacja może być przydatna jako wstępne wprowadzenie do tematu dla osób, które chcą zyskać ogólny ogląd na zróżnicowane tradycje religijne na całym świecie. Jednak bardziej wymagający odbiorcy, szukający kompleksowego ujęcia tematu, mogą czuć się rozczarowani. • Podsumowując, książka jest raczej przeciętna i stanowi bardziej popularny przegląd niż solidne opracowanie naukowe. Polecić można ją osobom szukającym szybkiego przeglądu religii świata, ale niekoniecznie tym, którzy oczekują głębszej analizy.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo