Trochę większy poniedziałek

Autor:
Katarzyna Grochola ...
Wydawcy:
Legimi (2019)
Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2003-2019)
NASBI (2014)
Wydaw. Literackie (2013)
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
3.7 (14 głosów)

Mądra książka o tym co ważne! Katarzyna Grochola zabiera nas w literacką podróż pełną przygód, cudownych chwil, niespodzianek i życiowych wskazówek. Uwielbiana przez czytelników autorka — z przymrużeniem oka i całkiem na serio, z dużą dozą ciepła i wdzięku —opisuje świat i ludzi i podpowiada jak żyć w zgodzie ze sobą, pokazuje magię codzienności, uświadamia nam czym są bliskość i prawdziwa miłość. A przede wszystkim udowadnia, że nasze dziś i jutro zależą od nas, a szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Trochę większy poniedziałek – na każdy dzień tygodnia, na każdy miesiąc, na każdą porę i pogodę. Książka, po którą warto sięgnąć, kiedy jest dobrze, kiedy jest źle i tak po prostu, bez okazji, by poczuć, że życie jest piękne, ale wcale nie takie oczywiste, jak by się mogło zdawać… Katarzyna Grochola należy do pisarek które potrafią zaskoczyć! Królowa polskiej powieści obyczajowej, zmierzyła się już z autobiografią, zaprezentowała jedyny w swoim rodzaju literacki dialog z córką, a w ostatniej książce wcieliła się w mężczyznę! I kiedy już się wydawało, że autorka bestsellerowej "Houston, mamy problem" powróciła do powieści, do rąk czytelników trafia zbiór błyskotliwych opowieści. "Tam, gdzieś na świecie, na pewno jest lepiej, cieplej, bezpieczniej. Może są większe możliwości, może bardziej cię szanują, można znajdziesz pracę i jeszcze wystarczy ci na życie i na mieszkanie, i na samochód. Może twoje rodzinie tutaj będzie lepiej, bo jej pomożesz, ale przecież tęsknota będzie zawsze wpisana w twoje życie. Bo każdy wybór eliminuje coś, czego nie wybrałaś. I może cie to trzymać do końca życia w okowach takiego 'co by było gdyby'. Niech cię to nie truje. Powodzenia, gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz". źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2013
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Trochę większy poniedziałek" to bardzo miły powrót do "Nigdy w życiu". Przeczytany błyskawicznie, zresztą tak jak reszta książek Grocholi. Tym razem mamy do czynienia ze zbiorem starych felietonów, które pomimo upływu czasu wcale nie straciły na swojej świeżości. Książka nastraja optymistycznie i myślę, że przyda się na długie jesienne wieczory. :)
    +2 trafna
  • Czyta się z dużą przyjemnością.
  • Katarzyna Grochola - najp­opul­arni­ejsz­a polska pisarka. Nigdy dotąd, poza ekranizacjami jej powieści, nie spotkałam się z jej twórczością. Przyszedł czas, żeby to zmienić. Niestety pierwsze spotkanie mnie troszkę zawiodło. • Przez pierwszych kilkadziesiąt stron się męczyłam. Po uwielbianych przeze mnie kryminałach chciałam przeczytać coś lekkiego i przyjemnego. Taka miała być ta książka, a zwyczajnie się męczyłam. Momentami mnie wręcz usypiała. Takie opowiadania o wszystkim i o niczym jednocześnie. Później, trafiłam na kilka wartościowych felietonów, z których ta książka się składa - skłaniających do refleksji, ukazujących, że należy doceniać to co się ma i dbać o to. • Całościowo książkę oceniam jako przeciętną. Niektóre opowiadania są naprawdę godne uwagi, ale nie jest to pozycja jaką bym z czystym sumieniem komuś polecała.
  • Książka napisana dowcipnie i bardzo przystępnie. Na pewno warta przeczytania.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
olka
Opis
Autorzy:Katarzyna Grochola Wydawnictwo Literackie
Wydawcy:Legimi (2019) Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2003-2019) NASBI (2014) Wydaw. Literackie (2013)
ISBN:9788308050019 978-83-08-05171-9 978-83-08-05172-6 978830851726 83-08-05172-6 978-83-05171-9 978-83-05172-6 978-83-08-05171-99 978-83-08-05172-66
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 32 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo