Igrzyska śmierci

Tytuł oryginalny:
Hunger Games
Inne tytuły:
Igrzyska śmierci. Kosogłos
Autor:
Suzanne Collins
Tłumaczenie:
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Piotr Budkiewicz
Wydawcy:
Legimi (2016-2018)
Wydawnictwo Media Rodzina Harbor Point (2009-2018)
Wydane w seriach:
Kroniki o Podziemnym Świecie
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
4.6 (171 głosów)

Ostatni tom głośnej trylogii science fiction! Zbliża się dzień gniewu. Zemsta mas gnębionych przez Kapitol będzie okrutna i nadejdzie z najmniej spodziewanej strony...

Katniss Everdeen, dziewczyna, która igra z ogniem, przeżyła Ćwierćwiecze Poskromienia, ale jej dom został w odwecie zniszczony przez Kapitol. Teraz mieszka wraz z matką i siostrą w Trzynastce – legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie przetrwał, co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą.

Katniss, mimo początkowej niechęci, wycieńczona psychicznie i fizycznie ciężkimi przeżyciami na arenie, zgadza się zostać Kosogłosem – symbolem oporu przeciw kapitolińskiemu tyranowi. Zadanie to jednak nie będzie łatwe, bo dziewczynie przyjdzie zmierzyć się nie tylko z żołnierzami znienawidzonego prezydenta Snowa, lecz także z własnymi dylematami moralnymi. Czy podczas wojny jest miejsce na uczucia takie jak miłość czy współczucie? Gdzie leży granica między własnym dobrem a poświęceniem się dla innych? Wreszcie – czy wojna może naprawdę usprawiedliwić każde, nawet najbardziej okrutne postępowanie?

„Kosogłos” to kontynuacja bestsellerowych „Igrzysk śmierci” i „W pierścieniu ognia” – znakomitych powieści Suzanne Collins o totalitarnym państwie Panem i jego mieszkańcach, którzy wzniecili bunt, by obalić rządy złowrogiego Kapitolu.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
 • Lepsza niż film.
  +2 nieprzydatna
 • To jest trylogia dla wszystkich. Troska, miłość to cechuje bohaterów. Zero egoizmu. Powieść ukazuję czystą prawdę. Media zawsze nakręcały nas na śledzenie innych. Nie ważne nawet, że ludzie umierają. A jak wiadomo takie rozrywki istniały już w starożytnym Rzymie. Jak widać przewidywane są też w przyszłości... • Gorąco polecam. Nie mam uwag. • Wzrusza, no i co tu mówić. Można się zakochać
  +2 wyrafinowana
 • Ciekawa i wciągająca. Lepsza niż film, co nie jest rzadkością. Bardzo spodobała mi się postać głównej bohaterki, która nie jest kolejną idealną dziewczyną, ale posiada też wady, co czyni książkę lepszą. Bardzo podoba mi się też sam pomysł. Polecam.
  +2 trafna
 • Bardzo dobra rzecz. Sposób w jaki jest napisana sprawia, że czytać może ją każdy. Porusza wiele aktualnych problemów (wpływ mediów na kreowanie rzeczytwistości, pojęcie masy i jednostki, zapominanie o podstawowych ludzkich wartościach) i poniekąd przestrzega przed konsekwencjami. Polecam, można z niej naprawdę dużo dobrego wyciągnąć.
1 2 3 4 5 6
Dyskusje
 • Komentarze
  Cała trylogia idealnie pokazuje wpływ mediów na kreowanie wizerunku i rzeczywistości.
  Odpowiedzi: 7, ost. zmiana: 24.10.2012 15:51
  Ania    emssik    Alajna    HannaMarin   
  [awatar]
  Alajna
Przejdź do forum
kgxdkgxd
weronika.kopczynska
Doris522
Karotka1516
Olciaczar
MomentForBook
HaFaGo
Eryka
Marek31
BibliofilToJa
Opis
Inne tytuły:Igrzyska śmierci. Kosogłos t. 1 Igrzyska Śmierci T. 1 Igrzyska śmierci Cz.1
Autor:Suzanne Collins
Tłumaczenie:Małgorzata Hesko-Kołodzińska Piotr Budkiewicz
Wydawcy:Legimi (2016-2018) Wydawnictwo Media Rodzina Harbor Point (2009-2018)
Serie wydawnicze:Kroniki o Podziemnym Świecie
ISBN:978-83-7278-357-8 978-83-7278-395-0 978-83-7278-636-4 978-83-7278-637-1 978-83-7278-658-6 978-83-7278-742-2
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika fantastyka książki literatura literatura piękna literatura stosowana powieści proza recenzje zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo