Gość papieża

Tytuł oryginalny:
Hôte du pape
Autor:
Vladimir Volkoff (1932-2005) ...
Tłumacz:
Iwona Banach
Wydawcy:
Wydawnictwo Dębogóra (2022)
Wydawnictwo Klub Książki Katolickiej (2004-2005)
Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk (2004)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0

Prawdziwy thriller metafizyczny: szpiegowski, kryminalny i religijny. Skomplikowana fabuła, czyta się świetnie. Trzydzieści trzy dni po wyborze Jana Pawła I na Stolicę Piotrową świat dowiaduje się, że Uśmiechnięty papież nie żyje. Komunikat lekarski mówi o niewydolności serca. Wszyscy są w szoku. Nieliczni tylko wracają pamięcią do wydarzenia sprzed trzech tygodni, gdy świeżo wybrany papież przyjmował na prywatnej audiencji w Watykanie prawosławnego metropolitę Leningradu, który zmarł dosłownie na jego rękach. Tyle fakty historyczne. Powieść dopowiada resztę. Jej głównymi bohaterami są papież oraz prawosławny metropolita i generał KGB w jednej osobie. Przeciwko nim staje włoski książę i równocześnie przywódca tajnej organizacji mafijno-politycznej o silnych wpływach w Kościele. Trwa wojna pomiędzy liberałami i żubrami w KGB oraz walka o wpływy po śmierci poprzedniego papieża. A nad wszystkim unosi się wielkie marzenie: zjednoczyć podzielone od tysiąca lat chrześcijaństwo, przywrócić duchową jedność Europy.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kiedyś były to miejsca portretów: • Jagody, rozstrzelanego przez Jeżowa, • Jeżowa, rozstrzelanego przez Berię, • Berii, rozstrzelanego przez Merkułowa, • Merkułowa, rozstrzelanego przez Abakumowa • Abakumowa, rozstrzelanego przez Ignatiewa …. • Złotogorow powinien zostać ukarany, a w czasie wojny istniała tylko jedna prawdziwa kara, która miała sens. Sprawiedliwość wojskowa mogła znaleźć jakieś okoliczności łagodzące w stosunku do komisarza politycznego, takie których nie znalazłaby w stosunku do oficera. To byłoby do głębi niesprawiedliwe, a Gałkin nie znosił nies­praw­iedl­iwoś­ci popełnianej przez sprawiedliwość. Trzeba wiec było spra­wied­liwo­ścią­ zająć się samemu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Tajemnica fatimska
Autorzy:Vladimir Volkoff (1932-2005) Vladimur Volkoff
Tłumacz:Iwona Banach
Wydawcy:Wydawnictwo Dębogóra (2022) Wydawnictwo Klub Książki Katolickiej (2004-2005) Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk (2004)
ISBN:978-83-61374-56-5 978-83-67316-02-6 978-83-88481-61-1 83-88841-61-4 978-83-88481-61-4
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 21 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo