Połówka żółtego słońca

Tytuł oryginalny:
Half of a Yellow Sun
Autor:
Chimamanda Ngozi Adichie
Tłumacz:
Wiktor Kurylak ...
Wydawcy:
Zysk i Spółka Wydawnictwo (2017)
Wydawnictwo Sonia Draga (2009)
Wydawnictwo Sonia Draga Sp. z o. o (2009)
ISBN:
978-83-65676-69-6, 978-83-7508-151-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (3 głosy)

Miłość, polityka i okrucieństwa wojny we wstrząsającej powieści zdobywczyni Orange Prize.Lata 60. XX wieku. Kiedy etniczna mniejszość Igbo zakłada swe własne państwo, wybucha wojna domowa. W ogarniętym konfliktem kraju krzyżują się losy służącego Ugwu, pięknej Olanny, która porzuciła dostatnie życie w Lagos, aby zamieszkać ze swym ukochanym oraz Richarda, radykalnego Anglika, oczarowanego enigmatyczną siostrą bliźniaczką Olanny. Ogarnięci wstrząsającymi okropieństwami wojny starają się przetrwać w świecie konfliktów klasowych, religijnych, rasowych i ekonomicznych.Choć pisarkę inspirowała podobna rzeczywistość jak jej rodaka Bena Okriego, odrzuca ona magiczny realizm na rzecz bardziej naturalistycznych środków wyrazu. Na tle burzliwych wydarzeń politycznych zgłębia problemy odpowiedzialności moralnej, spuścizny epoki kolonializmu, lojalności wobec własnej grupy etnicznej i rodziny oraz ich wpływ na relacje międzyludzkie. Z myślą o międzynarodowej publiczności przedstawia nawet najdrobniejsze szczegóły z życia w Nigerii, czego efektem jest pasjonująca i szczera do bólu lektura.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Historie kilku osob na tle wydarzeń rozgrywających się w Nigerii w latach 60. XX wieku. Bardzo wartościowa i interesujaca lektura, warta poznania zwłaszcza, że tak naprawdę niewiele wiemy o dziejach Afryki i dramatycznych wydarzeniach rozgrywających się na tym kontynencie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Half of the yellow sun
Autor:Chimamanda Ngozi Adichie
Tłumaczenie:Wiktor Kurylak Jan Kraśko
Wydawcy:Zysk i Spółka Wydawnictwo (2017) Wydawnictwo Sonia Draga (2009) Wydawnictwo Sonia Draga Sp. z o. o (2009)
ISBN:978-83-65676-69-6 978-83-7508-151-0
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 44 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo