Przepiórki w płatkach róży:

powieść w zeszytach na każdy miesiąc, przepisy kucharskie, historie miłosne tudzież porady domowe zawierająca

Tytuł oryginalny:
Como agua para chocolate
Autor:
Laura Esquivel
Tłumacz:
Elżbieta Komarnicka
Wydawcy:
Znak (2013)
G J Gruner Jahr Polska (2008-2009)
Zysk i Spółka Wydawnictwo Tadeusz Zysk Aldona Zysk (1993-1999)
Państwowy Instytut Wydawniczy (1993)
Wydane w seriach:
Kameleon
Inna Strona
Klub Książki Doroty Wellman
Litera Nova
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
4.0

Czytana na całym świecie, niezwykła książka, która stała się podstawą słynnego filmu. Płatki róż należy obrywać bardzo ostrożnie, starając się nie ranić palców, bo oprócz tego, że jest to bardzo bolesne, zaplamienie płatków krwią może zmienić smak przepiórek. Jednak w tamtej chwili Tita zapomniała o bożym świecie i mocno ściskała róże, tuląc je do piersi. Pierwszy raz w życiu dostała kwiaty, poza tym - dostała je od Pedra! Ponieważ nie mogła ich zatrzymać, postanowiła wykorzystać je w potrawie, która - jak żadna inna - zaświadczy o jej uczuciach. Tita kochała Pedra miłością gorącą i odwzajemnioną, niestety od początku było to uczucie skazane na niespełnienie. Jako najmłodsza córka w rodzinie, zgodnie z meksykańską tradycją, nie mogła wyjść za mąż. Jej obowiązkiem była opieka nad matką, a z czasem także rola głównej kucharki domu. Jedynie przez smak przyrządzanych potraw mogła wyjawić ukochanemu, co naprawdę czuje. "Przepiórki w płatkach róży" to piękna opowieść o dwóch namiętnościach: do mężczyzny i sztuki kulinarnej. Miłość łączy się w niej z magią, a smak potraw budzi prawdziwe pożądanie.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „Przepiórki w płatkach róży” Laury Esquivel meksykańskiej powi­eści­opis­arki­ nie są wielką literaturą, to raczej czytadło na poprawienie nastroju, ale wciągające. • To historia o miłości i dobrym jedzeniu. Historia Tity i Pedra, w której gotowanie odgrywa olbrzymią rolę w życiu bohaterów, zwłaszcza Tity, która dzięki gotowaniu może wyrażać swoje uczucia. • Dla zain­tere­sowa­nych­ podpowiadamy, że w 1992 powstał film o tym samym tytule, a w 1994 roku odbyła się polska premiera filmu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Laura Esquivel
Tłumacz:Elżbieta Komarnicka
Redakcja:Elżbieta Komarnicka
Wydawcy:Znak (2013) G J Gruner Jahr Polska (2008-2009) Zysk i Spółka Wydawnictwo Tadeusz Zysk Aldona Zysk (1993-1999) Państwowy Instytut Wydawniczy (1993)
Serie wydawnicze:Kameleon Inna Strona Klub Książki Doroty Wellman Litera Nova
ISBN:83-06-02332-3 83-7150-572-8 978-83-240-2411-7 978-83-61299-39-4 978-83-06-02332-3 978-83-2406-2411-7
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo