Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały - jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Tytuł oryginalny:
How to talk so kids will listen and listen so kids will talk
Autorzy:
Adele Faber
Elaine Mazlish ...
Tłumacz:
Mariola Więznowska
Przedmowa:
Zofia Śpiewak
Wydawca:
Media Rodzina of Poznań (1992-2001)
Autotagi:
druk
książki
Więcej informacji...
2.8 (6 głosów)
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kompletnie niestrawna formuła.
  • Książka nastawiona jest na emocje dziecka, których nie możemy ranić. Pokazane są przykłady, jak się w danej sytuacji zachować. Faktycznie warto ją przeczytać, aczkolwiek nie jest moją biblią. Porady typu daj dziecku wybór: albo położysz się ze mną w moim łóżku na 10 min, albo ja pójdę do twojego pokoju i poczekam aż zaśniesz - u mnie się nie sprawdziły, mały mówi: ok, to ja poleżę u ciebie, a później pójdziemy do mnie - i jak mam go zmusić żeby było po mojemu?. Tak samo z zakupami, też u mnie się porady autorek nie sprawdziły. Nie mówią też jak radzić sobie z własnymi emocjami, np. jak dziecko coś zepsuje, coś drogiego, to jak mam być spokojna? Jak mam wyładować swoje emocje? Nie uważam że wystarczy dziecku powiedzieć: następnym razem tego nie rób, bo to kosztuje.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Adele Faber Elaine Mazlish Zofia Śpiewak
Tłumacz:Mariola Więznowska
Przedmowa:Zofia Śpiewak
Ilustracje:Kimberly Ann Coe
Redakcja:Zofia Śpiewak
Wydawca:Media Rodzina of Poznań (1992-2001)
ISBN:83-85594-00-0 83-85594-01-9 978-83-7278-023-2 978-83-7278-501-5 83-7278-023-2 83-7378-023-4
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna literatura stosowana podręczniki podręczniki programowane poradniki poradniki i przewodniki proza wychowanie
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo