Wspomnienia z Wiecznej Teraźniejszości:

wariacja na temat frilmu "Taxandia" Raoula Servaisa

Tytuł oryginalny:
Souvenirs de l'Éternel Présent
Ilustracje:
François Schuiten
Scenariusz:
Benoît Peeters
Tłumacz:
Jakub Syty
Wydawca:
Scream Comics Wydawnictwo (2024)
Wydane w seriach:
Album - Scream Comics
Cités obscures
Mroczne Miasta
Scream Comics
ISBN:
978-83-68092-10-3
Autotagi:
druk
film i wideo
ikonografia
komiksy i książki obrazkowe
książki
Źródło opisu: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy - Katalog centralny

Komiks. Aim, dziesięciolatek z ogoloną głową, mieszka w Taxandrii, zrujnowanym mieście pełnym kolumn korynckich i wielkich opustoszałych pałaców. Wskutek tajemniczego kataklizmu w Taxandrii uchwalono prawa Wiecznej Teraźniejszości: wszelkie wzmianki o przeszłości bądź przyszłości zostały zakazane, a wszystkie maszyny i urządzenia uznano za nielegalne. Pewnego dnia Aim znajduje ilustrowaną książkę, która opowiada o tych straszliwych wydarzeniach. Wstrząśnięty lekturą, postanawia, że od tej pory już nic nie stanie mu na drodze. Czy uda mu się wyswobodzić z żelaznego uścisku świata Wiecznej Teraźniejszości?
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo