Tadeusz Kantor

Inne tytuły:
katalog prac
kostiumy
Opracowanie:
Małgorzata Paluch-Cybulska
Paweł Panic
Tomasz Pietrucha
Bogdan Renczyński
Wydawca:
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka (2024)
ISBN:
978-83-61213-82-6
Autotagi:
albumy i książki artystyczne
druk
katalogi
książki
publikacje naukowe
Źródło opisu: Biblioteka Kraków - Katalog centralny
Więcej informacji...

W zasobach Muzeum Tadeusza Kantora przechowywana jest kolekcja 272 kostiumów, głównie z Teatru Cricot 2 – od jego pierwszych realizacji z 1956 roku po ostatni spektakl Teatru Śmierci. Wcześniej kostiumy te nie zostały w pełni opracowane. „Tadeusz Kantor. Kostiumy. Zbiory Cricoteki” to piąty tom katalogu zbiorów muzealnych z serii wydawniczej Cricoteki, mającej za zadanie zbieranie opracowanej spuścizny Tadeusza Kantora. W obszernym wydawnictwie prezentowane są fotografie wszystkich kostiumów wraz z notami katalogowymi oraz merytoryczne opracowania ekspertów i autorytetów z dziedziny teatru. Publikacja powstała pod redakcją naukową kierowniczki Muzeum Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka Małgorzaty Paluch-Cybulskiej, została opracowana przez zespół Muzeum, a autorami tekstów są, oprócz redaktorki tomu, Katarzyna Fazan, Jadwiga Rożek-Sieraczyńska i Maciej Guzy. – Publikacja „Tadeusz Kantor. Kostiumy” to zwieńczenie dwóch lat intensywnej pracy, którą rozpoczęliśmy od profesjonalnego fotografowania i opracowania kostiumów. Co ważne, każdy z elementów poszczególnych kostiumów został opracowany osobno. Równolegle powstawały modele 3D kostiumów, które są dostępne w muzeum – informuje Małgorzata Paluch-Cybulska. Zdjęcia do albumu wykonane zostały przez Dominika Matyasa i Marka Antoniusza Święcha z Regionalnej Pracowni Digitalizacji Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie; 40 modeli 3D też powstało we współpracy z Pracownią Digitalizacji MIK. Wydawnictwo w pierwszej kolejności skierowane jest do badaczy twórczości T. Kantora i jej kontekstu kulturowego, do kuratorów wystaw, ale też do każdego, kto interesuje się twórczością Kantora i teatrem polskim XX wieku. Ze względu na bogaty materiał ilustracyjny, awangardowe dziedzictwo Kantora będzie nadal oddziaływać na różnorodne grono odbiorców.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:katalog prac kostiumy zbiory Cricoteki
Opracowanie:Małgorzata Paluch-Cybulska Paweł Panic Tomasz Pietrucha Bogdan Renczyński
Wydawca:Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka (2024)
ISBN:978-83-61213-82-6
Autotagi:albumy i książki artystyczne druk katalogi książki literatura literatura stosowana publikacje naukowe spisy
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo