Dorastanie w sieci:

jak wspierać i chronić dziecko dojrzewające w cyfrowym świecie

Tytuł oryginalny:
Growing up in public
coming of age in a digital world
Autor:
Devorah Heitner
Tłumacz:
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
Wydawca:
Wydawnictwo Kobiece Agnieszka Stankiewicz-Kierus (2024)
ISBN:
978-83-8371-344-1
Autotagi:
druk
książki
poradniki
Źródło opisu: Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy - Katalog księgozbioru

„Dorastanie w sieci. Jak wspierać i chronić dziecko dojrzewające w cyfrowym świecie" to kompletny poradnik o tym, jak pomóc dzieciom dojrzewać i rozwijać się w świecie, w którym niemal każdy ich ruch jest obserwowany, porównywany i oceniany. Zamiast nakazów, kontrolowania, grożenia konsekwencjami i podwyższania poziomu stresu u młodych ludzi, Devorah Heitner proponuje skupienie się na charakterze i osobowości dziecka, oraz empatycznym wspieraniu go w poznawaniu samego siebie. W „Dorastaniu w sieci" autorka pokazuje, że dzięki mediom społecznościowym i stałej obecności online, granice prywatności są bardzo cienkie, a nawet znikome. Pomaga więc rodzicom i wskazuje, jak pomóc nastolatkom w poruszaniu się po granicach, tożsamości, prywatności i budowaniu reputacji w ich cyfrowym świecie. Możemy śledzić każdy ruch naszych dzieci za pomocą aplikacji, zobaczyć ich oceny w ciągu kilku minut od ich wystawienia i skupić się na ich cyfrowym śladzie, obawiając się, że jeden błąd może spowodować, że zostaną natychmiastowo skomentowane i zauważone. Jak więc nasze dzieci mogą dowiedzieć się, kim naprawdę są przy zerowej prywatności i narażeniu na ciągłe podleganie ocenie innych?
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo