Chustka

Autorzy:
Joanna Sałyga (1976-2012)
Piotr Sałyga
Lektor:
Anna Kwaśniewska
Wydawcy:
Towarzystwo Więź (2013)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2012-2013)
ISBN:
978-83-240-2101-7, 978-83-62610-41-9
83-240-2101-7
Autotagi:
druk
4.4 (9 głosów)

Przejmująca opowieść o chorobie i rodzącej się miłości, wzruszający zapis odchodzenia i żegnania się z ukochanym dzieckiem... Książka "Chustka" powstała na podstawie popularnego bloga, który Joanna Sałyga pisała przez ponad dwa lata dla swojego synka. Kiedy zachorowała na raka żołądka, miała 34 lata. Zaledwie cztery miesiące wcześniej zakochała się ze wzajemnością. Choć choroba okazała się nieubłagana, Joanna swoje ostatnie chwile chciała przeżyć w całej pełni. Blog jest opisem jej heroicznej walki z nowotworem i zarazem prezentem dla syna, aby wiedział, jak bardzo go kochała. Znajdziemy tu także wskazówki, jak radzić sobie z chorobą, gdzie udać się po pomoc. Joanna stara się też uświadomić zdrowym, jak kruche jest życie. .. Jego autorka związana była z fundacją Rak'n'Roll. Mąż Joanny Piotr Sałyga wraz z jej przyjaciółmi założył Fundację CHUSTKA, która ma walczyć o to, by polskie prawo nie skazywało cierpiących na niepotrzebny ból. Ważna i piękna książka, wobec której nie można przejść obojętnie. [merlin.pl]
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka, wobec której nie można pozostać obojętnym. Poruszająca do głębi. Wszystko co się w niej znajduje nie jest banalne wręcz przeciwnie można uznać za wyjątkowe. Napisana w formie bloga, przez młodą kobietę chorą na raka, posiadającą 10-letniego synka oraz miłość swojego życia, odnalezioną niedawno. Woła do świata aby ocknął się ze swojego codziennego marazmu i znudzenia, aby w końcu zaczął żyć chwilą, tu i teraz, a nie ciągłym odkładaniem wszystkiego na później. Nikt z nas nie wie ile czasu mu pozostało. Nie byłam w stanie dokończyć owej pozycji. Pozostało mi kilka stron i wiem, że nigdy ich nie przeczytam…
    +2 pouczająca
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
olka
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo