Jak się pani dzisiaj czuje?:

podręcznik do nauki medycznego języka polskiego jako obcego

Autorzy:
Maciej Ganczar
Anna Maczkowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Naukowe PWN (2023)
PZWL Wydawnictwo Lekarskie (2023)
ISBN:
978-83-01-23164-4
Autotagi:
książki
podręczniki
publikacje fachowe
Źródło opisu: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile - Katalog główny

Jak się pani dzisiaj czuje? Podręcznik do nauki medycznego języka polskiego jako obcego. Część 1. Poziom B1 to unikatowa pozycja na rynku wydawniczym przeznaczona dla: studentów kierunków: lekarskiego i lekarsko-dentystycznego, prowadzonych w języku angielskim, absolwentów ww. kierunków zagranicznych uczelni medycznych chcących nostryfikować swoje dyplomy na polskich uczelniach, lekarzy i lekarzy dentystów, którzy studiowali w języku innym niż polski, przygotowujących się do egzaminu językowego w Naczelnej Izbie Lekarskiej, studentów oraz absolwentów innych kierunków medycznych prowadzonych w języku angielskim. Część pierwsza podręcznika koncentruje się na powtórzeniu, usystematyzowaniu i poszerzeniu wiedzy z zakresu gramatyki funkcjonalnej, wprowadzeniu leksyki specjalistycznej (części ciała, narządy wewnętrzne, oddziały szpitalne, specjaliści, specjalizacje, personel, leki, opis bólu, choroby i operacje) i wykorzystaniu wiedzy oraz słownictwa w zadaniach rozwijających sprawność mówienia, niezbędną w komunikacji między lekarzem a pacjentem podczas wizyty u lekarza, przyjęcia i pobytu pacjenta w szpitalu, badań fizykalnych, przeprowadzania wywiadu lekarskiego, rodzinnego i środowiskowego.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo