Dziewczyny atomowe

Tytuł oryginalny:
The Girls of Atomic City
Inne tytuły:
nieznana historia kobiet, ktore pomogły wygrać II wojnę światową
Autor:
Denise Kiernan ...
Tłumacz:
Mariusz Gądek
Wydawca:
Wydawnictwo Otwarte (2013)
ISBN:
978-83-7515-158-9, 83-7515-158-9
Autotagi:
druk
książki
Więcej informacji...
3.3 (3 głosy)

Poznajcie Celię, Toni, Jane, Kattie, Virginię i wiele innych pięknych, młodych kobiet. Przyjechały z odległych zakątków Ameryki do pracy w mieście, które nie istniało na mapach. Nie wolno im było mówić o tym, co robią. Rozpoczęły wyścig z casem, aby uratować swój kraj. Zmieniły losy wojny i świata. Na zawsze. Czas, by wszyscy usłyszeli ich historię. "Południowe Appalachy przez długi czas dobrze strzegły swoich tajemnic, ukrytych głęboko pod warstwami skał łupkowych i węgla, schowanych pod pradawnymi wzgórzami Cumberland, przyczajonych w cieniu najdalej na południe wysuniętych zboczy gór Great Smoky. Niegdyś ziemie te należały do Czirokezów, jednak zostali oni przesiedleni przez amerykański rząd, a w ich miejsce pojawili się biali osadnicy. Przybysze przekraczali przełęcz Cumberland i zakładali tu farmy, mając nadzieję na rozpoczęcie nowego, wspaniałego życia. W licznych dolinach i zakątkach tej górzystej krainy tworzyły się nowe społeczności. Odosobnione. Niezależne. Ukryte. W 1942 roku Appalachy stały się strażnikiem nowej tajemnicy. Tutejsza ziemia zadrżała i zatrzęsła się przed bezprecedensowym sojuszem wojska, przemysłu i nauki, który doprowadził do stworzenia najpotężniejszej i najbardziej kontrowersyjnej broni spośród wszystkich znanych dotąd ludzkości. Broni dysponującej ogromną, niespotykaną w historii mocą, broni, która uwalniała energię podstawowego składnika materii, czyli atomu." [Z Wprowadzenia]
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka o młodych kobiet zatrudnionych przy obsłudze Projektu Manhattan. Były sekretarkami, chemiczkami, obsługiwały róże urządzenia. Jednak praca była stresująca i zagrożona np. atakami szpiegów. Nie wiedziały, nad czym pracowały. Wiedziały jedynie, że ma to pomóc w zakończeniu II Wojny Światowej.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:nieznana historia kobiet, ktore pomogły wygrać II wojnę światową
Autorzy:Denise Kiernan Mariusz Gądek
Tłumacz:Mariusz Gądek
Wydawca:Wydawnictwo Otwarte (2013)
ISBN:978-83-7515-158-9 83-7515-158-9
Autotagi:druk książki literatura
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo