Matsuri

Autor:
Kasia Mochi
Wydawca:
Wydawnictwo Tatarak
ISBN:
978-83-66749-33-7
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
opowiadania
publikacje popularnonaukowe
Źródło opisu: Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy - Katalog księgozbioru

W Japonii, podobnie jak w Europie, wszyscy świętują Nowy Rok, nadejście wiosny czy Dzień Matki. Ale… okazuje się, że można obchodzić również dzień nagości czy przeklinania. Każde takie święto - czyli po japońsku matsuri - wymaga odpowiednich przygotowań, znajomości zwyczajów i przestrzegania tradycji. Z każdym matsuri wiążą się specjalnie na tę okazję przygotowywane potrawy, stroje i muzyka. Przed Wami kolejna książka autorstwa Ka Mochi, przybliżająca dzieciom (i dorosłym) kulturę Japonii.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • W Polsce, zgodnie z tradycją, obchodzimy takie święta jak nadejście wiosny, Dzień Matki czy Nowy Rok. Dla Japończyków są to równie ważne dni, lecz oprócz nich celebrują też wiele innych wydarzeń i okazji, z którymi nie spotkamy się w żadnym innym kraju. Każde matsuri – czyli po japońsku święto – wiąże się z odpowiednimi przygotowaniami. Będą potrzebne potrawy, stroje i muzyka. To chyba wymaga sporo pracy, prawda? Nie martwcie się, z pomocą przychodzi siedmioletnia Ai – to ona będzie naszą przewodniczką. W książce autorstwa Ka Mochi, przeprowadzi nas przez zawiłości japońskiej kultury. Będziemy podróżować chronologicznie – od pierwszego do ostatniego miesiąca roku. Przyjrzymy się bliżej takim świętom jak np.: Setsubun, Hanami czy Tanabata. Brzmi abstrakcyjnie? Po lekturze żadne matsuri nie będzie miało już przed wami tajemnic.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo