Dziewczynka, która rozmawiała z drzewami

Tytuł oryginalny:
Girl who talked to trees
Autor:
Natasha Farrant
Ilustracje:
Lydia Corry
Tłumacz:
Joanna Kończak
Wydawca:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2023)
ISBN:
978-83-10-13854-5
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
powieści
proza
rodzina

Oliwia nade wszystko kocha naturę i przyjaźni się z… wiekowym dębem. Pewnego dnia okazuje się, że temu wspaniałemu drzewu grozi niebezpieczeństwo. Aby ocalić dąb, dziewczynka jest gotowa na wszystko. Przemierzy czas i przestrzeń, by poznać nadzwyczajne opowieści o więzi łączącej człowieka z przyrodą. Natasha Farrant i Lydia Corry, twórczynie „Księżniczek buntowniczek. Historii o odwadze, przyjaźni i innych wartościach”, znów zabierają czytelników w wyjątkową podróż. Czy to w nieprzeniknionej pradawnej kniei, czy to w sadzie pełnym kwitnących jabłoni odnajdują historie, które oczarowują i przypominają, jak ważne w życiu są drzewa, dbanie o naturę oraz najbliższych.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Poznajcie jedenastoletnią Oliwię – dziewczynkę mądrą, bardzo nieśmiałą i nade wszystko kochającą naturę. Nasza bohaterka mieszka z rodziną w wielkiej posiadłości, otoczonej jeszcze większym parkiem. A w tym parku centralne miejsce zajmuje wiekowy dąb. To on jest najlepszym (i jedynym) przyjacielem Oliwii. Jemu powierza najskrytsze sekrety, przy nim spędza niemal cały wolny czas czytając lub rysując. Lecz pewnego dnia sir Sydney – tata dziewczynki, postanawia ściąć dąb, by w jego miejscu zbudować letnią rezydencję. Co zrozumiałe – jego córka się buntuje i sprzeciwia. Ten, ulegając, daje jej siedem godzin na wymyślenie, jak odwieść go od nowego pomysłu. Zdeterminowana bohaterka jest gotowa na wszystko, by uratować przyjaciela. • Książka Natashy Farrant to baśniowa powieść szkatułkowa, zilustrowana przez Lydie Corry. Autorka prowadzi młodych czytelników przez siedem opowieści, w których za przewodników służy siedem różnych drzew. Każde z nich ma do przekazania Oliwii własną, poruszającą historię oraz kluczową lekcję. Dziewczynka, która rozmawiała z drzewami oczarowuje i przypomina, jak cennym skarbem jest otaczająca nas przyroda oraz jak ważne jest dbanie o naturę. Czy wzbogaconej o tę wiedzę bohaterce uda się przekonać ojca do zmiany decyzji? Przekonajcie się sami!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo