Dziewczyna z piwnicy

Tytuł oryginalny:
Girl in the cellar
Inne tytuły:
historia Nataschy Kampusch
szokująca historia Nataschy Kampusch
Autorzy:
Allan Hall
Michael Leidig ...
Tłumacz:
Franciszek Cezary Murawski
Wydawca:
Wydawnictwo Sonia Draga (2006-2010)
Autotagi:
druk
książki
Więcej informacji...

Historia Nataschy Kampusch wstrząsnęła całym światem. Ta dziewczyna została uprowadzona jako dziesięcioletnie dziecko i przez osiem lat była więziona przez niejakiego Wolfganga Priklopila. Między Nataschą a jej porywaczem wytworzyła się specyficzna więź, która na nowo definiuje pojęcie syndromu sztokholmskiego. Stał się dla niej ojcem, przyjacielem, a wreszcie najprawdopodobniej kochankiem. W dniu jej ucieczki popełnił samobójstwo. Autorzy książki Dziewczyna z piwnicy starali się dać odpowiedź na dręczące ich pytanie, czy ta biedna nastolatka jest w stanie otrząsnąć się, z tego, co ją spotkało, i zacząć życie, o jakim zawsze marzyła. Przeprowadzili setki wywiadów z ludźmi, którzy znali ją w dzieciństwie, i konsultowali się ze specjalistami z zakresu psychologii dziecka. Długo rozmawiali też z sąsiadami Priklopila, wciąż walczącymi z wyrzutami sumienia i przerażonymi faktem, że tego rodzaju dramat rozegrał się praktycznie na ich oczach ľ Priklopil nieraz zabierał Nataschę na zakupy, lecz choć ta starała się uśmiechać w taki sam sposób, jak na zdjęciu rozesłanym po całej Austrii, nikt nie rozpoznał w niej poszukiwanej dziewczynki. Każdego roku ginie bez wieści 20 tysięcy osób, w tym wiele dzieci. Strach pomyśleć, ile z nich może być przetrzymywanych przez psychopatów podobnych do Wolfganga Priklopila. Miejmy nadzieję, że poznanie szczegółów tej historii sprawi, że każdemu z nas łatwiej będzie rozpoznać sygnały wysyłane przez porwane dzieci i tragedia Nataschy Kampusch nigdy się nie powtórzy.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:historia Nataschy Kampusch szokująca historia Nataschy Kampusch cop. 2006 Girl in the cellar: the Natascha Kampusch story
Autorzy:Allan Hall Michael Leidig Franciszek Cezary Murawski
Tłumacz:Franciszek Cezary Murawski
oraz:Michael Leidig
Wydawca:Wydawnictwo Sonia Draga (2006-2010)
ISBN:978-83-7508-013-1 978-83-7508-300-2 83-7508-013-1 83-7508-300-2 978-83-7508-813-1 978-83-75-8-300-2
Autotagi:biografie dokumenty elektroniczne druk elementy biograficzne epika książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka literatura piękna literatura stosowana proza sprawozdania zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 23 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo