Galeria szaleńca:

najdziwniejsze obrazy, rzeźby i inne kurioza z dziejów sztuki

Tytuł oryginalny:
Madman's gallery
Autor:
Edward Brooke-Hitching
Tłumacz:
Janusz Szczepański
Wydawca:
Dom Wydawniczy Rebis (2022-2023)
ISBN:
978-83-8188-584-3
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
publikacje popularnonaukowe
3.0

Wspaniała kolekcja dzieł autora zachwycającej "Biblioteki szaleńca". Zobacz, jakie prace znalazły się w tej pozycji i przygotuj się na szereg zaskoczeń. "Galeria szaleńca. Najdziwniejsze obrazy, rzeźby i inne kurioza z historii sztuki" to publikacja, w której zgromadzone zostały najdziwniejsze z dzieł sztuki. Znaczna większość z nich została wykonana przez człowieka, choć zdarzają się też pewne niespodzianki. W książce umieszczono ponad sto różnych dzieł, które z jednej strony zachwycają pięknem, z drugiej natomiast wiąże się z nimi jakaś niebanalna historia. Odbiorca poczuje się jak podczas emocjonujących poszukiwań, w trakcie których będzie docierał do często nieznanych, wyrzuconych z pamięci dzieł. Zobaczy wizje końca świata, niejedną krzyczącą rzeźbę, niesamowity rękopis czy trudną do wyobrażenia architekturę. Czytelnik znajdzie przykłady sztuki skradzionej, tej pochodzącej z samego marginesu, kierowanej motywami zemsty czy tworzoną w nietypowych miejscach. Jakie sekrety kryje każde z prezentowanych tu przedstawień? Co makabrycznego dodawano do pigmentów, przy wykorzystaniu których powstawały niektóre dzieła? Co stworzyli ludzie, których wyobraźni ani przez moment nic nie ograniczało?
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo