Czarni podróżnicy

Tytuł oryginalny:
Voyageurs noirs
Autor:
Érick George-Égret
Tłumacz:
Sylwia Filipowicz
Wydawca:
Promic Wydawnictwo Księży Marianów (2020)
ISBN:
978-83-7502-962-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza

Autentyczne wydarzenia, nazwiska i noszące je postaci historyczne, wokół których osnuto fascynującą, barwną opowieść unoszącą czytelnika między dwoma różnymi i jakże odległymi światami - XX-wieczną Europą i XIII-wiecznym Konstantynopolem. Catherine Dorval, mediewistka, specjalizująca się w tematyce Całunu Turyńskiego, zmaga się z pytaniem o prawdziwość jednej z największych relikwii chrześcijaństwa. Piętrzą się pytania i trudności, giną ludzie, likwidowani przez tajemniczych osobników. Czy ma to związek z pewnym dżihadystą, który w przebraniu templariusza zmierza do średniowiecznego Konstantynopola, mając za cel dotarcie do Całunu Turyńskiego? Dwie epoki, pasjonująca historia, znakomity styl. Książka trzyma cały czas w napięciu. Do ostatnich zdań czytelnik nie jest pewien jej zakończenia. Powieść historyczna w najlepszym tego słowa znaczeniu. Lekkie pióro, wartka akcja i ciekawa fabuła uzupełniona bogatym zbiorem materiałów źródłowych wszystko to sprawia, że oddajemy do rąk Czytelnika nie tylko lekturę, która zapiera dech, lecz także rzetelne źródło wiedzy na temat Całunu Turyńskiego.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo