A jeśli ciernie

Tytuł oryginalny:
If there be thorns
Autor:
Virginia Cleo Andrews (1923-1986)
Tłumacz:
Jarosław Foppke
Wydawca:
Świat Książki - Weltbild Polska (1012-2015)
Wydane w seriach:
Saga o Dollangangerach
Dollanganger
Kwiaty na poddaszu
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
4.4 (9 głosów)

Kontynuacja "Kwiatów na poddaszu" i "Płatków na wietrze". Dalsze losy rodzeństwa, które spędziło dzieciństwo zamknięte przez okrutną matkę na strychu. Mijają lata. Cathy po swych małżeńskich perypetiach ma dwóch synów, Jory'ego i Barta. To oni opowiadają dalszą historię. Cathy i jej ukochany brat Chris żyją obecnie w związku i adoptują dziewczynkę. Tymczasem do domu obok wprowadza się pewna starsza pani, która interesuje się synami Cathy. Bart często ją odwiedza. Wkrótce dostaje od lokaja tajemniczy dziennik. Lektura zmienia chłopca nie do poznania.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • A jeśli ciernie- jest to 3 część powieści V. C. Andrews dotyczącej losów rodziny Dollangerów. Tym razem to dorosłe już dzieci Cathy i Chris (rodzeństwo) idąc śladami rodziców tworzą związek kazirodczy i wychowują w nim dzieci ( dzieci Cathy z innymi partnerami) oraz adoptowaną wspólnie Cindy. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, że do domu obok wprowadza sie starsza Pani, która zjednuje sobie chłopców. Po długim czasie jednak wychodzi na jak iż jest ich babcią. To, co przeżywa każdy z członków tej rodziny jest określane na miarę grozy • Mimo, iż nie jest to powieść oparta na faktach czytając ją uosabiam się z bohaterami i wraz z nimi przeżywam ich tragedię. Zapewne za jakiś czas powrócę do niej. Książki z tej serii są godne polecenia • i czyta się je jednym tchem.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
monikam1986
Opis
Autor:Virginia Cleo Andrews (1923-1986)
Tłumacz:Jarosław Foppke
Wydawca:Świat Książki - Weltbild Polska (1012-2015)
Serie wydawnicze:Saga o Dollangangerach Dollanganger Kwiaty na poddaszu
ISBN:83-7129-878-1 978-83-7799-654-6 978-83-7799-743-7 978-83-7943-677-4 978-83-8031-257-9 83-7799-743-7
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Biblioteka Kraków otrzymała od Wydawnictwa Literatura kilkanaście książek wydanych w roku 2018. Przeglądając ten zbiór zainteresowałam się jedną z nich. Na okładce znalazła się cyfra 38, w jej wnętrzu twarze dziewczyn, a obok przerażony, samotny chłopiec. Na odwrocie okładki znalazło się zdanie: Jak pokonać nieśmiałość, zdobyć 38 koleżanek i doprowadzić kumpla do szału? Nie pozostało nic innego, jak zajrzeć do środka i przekonać się, o czym właściwie napisał Rafał Witek, laureat wielu nagród literackich, w książce Michał i 38. • Bohaterem jest tytułowy Michał, brat Marianki i miłośnik pociągów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie szalona decyzja chłopca, który dla swojej pasji jest w stanie się poświęcić i... zapisać na chór. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu w oddalonej od centrum dzielnicy. Oznacza to, że będzie mógł podróżować 38 przystanków zarówno metrem, jak i tramwajem. Na pierwszym spotkaniu okazuje się jednak, że realizacja marzeń będzie wyzwaniem dla Michała. Z natury nieśmiały znajdzie się w towarzystwie wielu dziewczynek, w dodatku będzie musiał wziąć udział w przesłuchaniu i zaśpiewać przed panią Karoliną. Czy chłopiec poradzi sobie z tym wyzwaniem i zostanie w chórze? Czy pokona nieśmiałość i zaśpiewa solo na ważnym koncercie? Jeżeli jesteście ciekawi, jak zakończy się przygoda z chórem, odsyłam Was do książki. • Inspiracją dla Rafała Witka była działalność warszawskiego chóru Mille • Voci, który obecnie liczy blisko 100 dzieci. Znaczną część ich repertuaru stanowią utwory włoskiego chóru Piccolo Coro Mariele Ventre dell’Antoniano, którego fanką jest również mama Michała i Marianki. Czytając książkę dzieci obserwują wewnętrzną przemianę bohatera, jego walkę z nieśmiałością, strachem przed występami publicznymi oraz ciekawością 38 dziewczyn, a przy tym śmieją się z sytuacji i przygód bohaterów. Opowiadanie świetnie uzupełniają ilustracje Joanny Kłos, które oddają emocje, są dynamiczne i wielobarwne. Warto zwrócić również uwagę na wyklejkę. Znalazły się tam czarno-białe twarze koleżanek bohatera, które mogą nieco przerażać, ponieważ wszystkie uchwycone zostały w momencie śpiewu. Książka o realizacji marzeń, przyjaźni, rozwijaniu zainteresowań, integracji, której nie powinno zabraknąć w domowej bibliotece. • Paulina Knapik • Biblioteka Kraków
foo