Wielkie rzeczy

Autor:
Wojciech Bonowicz
Wydawca:
Wydawnictwo a5 (2022)
Wydane w seriach:
Biblioteka Poetycka Wydawnictwa a5
ISBN:
978-83-65614-43-8
Autotagi:
druk
książki
poezja
wiersze
Źródło opisu: Biblioteka Kraków - Katalog centralny
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wojciech Bonowicz w swojej najnowszej książce poetyckiej zatytułowanej „Wielkie rzeczy” opisuje zdarzenia pozornie nieistotne, czynności rutynowe, drobiazgi i chwile ulotne. Filozofia codziennej rzeczywistości stanowi tutaj zasadniczy punkt wyjścia. Poeta skupia się na detalach, na pojedynczych osobach, istnieniach, które oddziałują na bohatera. Tak na przykład dzieje się w następujących po sobie trzech wierszach, które tworzą swoistego rodzaju tryptyk poetycki. Autor Drugiej ręki opisuje w nim żywot ćmy, która wleciała do mieszkania poety i towarzyszy mu przez cały dzień. Ale poszczególnych sytuacji oraz scen z życia codziennego, które podmiot liryczny tych wierszy obejmuje swoją wrażliwością znajdziemy zdecydowanie więcej, gdyż poeta walczy z losem pisząc. W jednym z wierszy czytamy: „Moje zajęcie: poświęcam // nieśmiertelny język / śmiertelnym sprawom”.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo