Jak się starzeć bez godności

Autorzy:
Magdalena Grzebałkowska
Ewa Winnicka
Ilustracje:
Agata Nowicka
Wydawca:
Wydawnictwo Agora (2022-2024)
ISBN:
978-83-268-3918-4, 978-83-268-3966-5
Autotagi:
druk
elementy biograficzne
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
4.0 (5 głosów)

Dwie znane pisarki, reporterki, twórczynie podcastu „Jak się nie starzeć bez godności” i zgrane przyjaciółki biorą na warsztat temat starzenia się, który traktują z dużym poczuciem humoru i dystansem. Autorki pokazują, jak wygląda rzeczywistość kobiet w średnim wieku (zwanym przez niektórych przedstarczym), jak postrzegane są one przez otoczenie, kulturę popularną czy media, z jakimi problemami się zmagają oraz jak przeżywają przemijanie i starość. W krótkich, zabawnych tekstach poruszają tematy dotyczące urody, medycyny estetycznej, mody, sportu, kariery, zdrowia, seksu, przemijania, życia zawodowego, towarzyskiego i uczuciowego. Ze szczerością dzielą się własnymi doświadczeniami, dylematami i przemyśleniami, opowiadają historie i anegdoty ze swojego życia, śmieją się z własnej nieporadności w starzeniu się, przywołują też rozmowy ze znanymi ludźmi, m.in. Zygmuntem Miłoszewskim, Ewą Sarnowicz oraz Andą Rottenberg.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „Peseloza” na wesoło • Książka „Jak się starzeć bez godności” Magdaleny Grzebałkowskiej i Ewy Winnickiej powstała jako wypadkowa podcastów emitowanych na YouTube pod takim samym tytułem. • Prześmiewczo, ale też jak najbardziej serio. Czy kryzys wieku średniego można przejść lajtowo? Okazuje się, że z upływem czasu zmieniają się normy i trendy. Dzisiejsi czte­rdzi­esto­latk­owie czy nawet pięć­dzie­sięc­iola­tkowie zachowują się, delikatnie mówiąc, nieco inaczej niż ich rodzice w tym samym wieku. • Książka nie tylko dla kobiet. • KD
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo