Dobra siostra

Tytuł oryginalny:
Good sister
Autor:
Sally Hepworth
Tłumacz:
Magda Witkowska ...
Wyd. w latach:
2021 - 2021
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery - Prószyński i S-ka
Wielkie Litery
ISBN:
978-83-8234-212-3, 978-83-8234-800-2
978-83-8234-831-6, 978-83-8234-900-9
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (9 głosów)

Najnowsza powieść autorki bestsellerowej "Teściowej". Dobra i zła… tylko która jest którą? Siostry Fern i Rose z pozoru łączy więź, jaka może być tylko między prawdziwymi bliźniaczkami. Role są ustalone - Rose to ta odpowiedzialna, podczas gdy Fern uważana jest za ekscentryczną. Mimo różnic są sobie jednak bardzo oddane i chronią się nawzajem od najmłodszych lat. A poczucie bezpieczeństwa było im szczególnie potrzebne, gdyż ich matka była socjopatką ukrywającą przed całym światem swoją okrutną naturę. Jedynie Rose to widziała - Fern zawsze dostrzegała w ludziach tylko dobrą stronę. Wiele lat temu Fern zrobiła jednak coś bardzo, bardzo złego, a Rose nikomu o tym nie powiedziała. I zapomniała o tym, póki siostra nie zaoferowała jej pomocy przy realizacji marzenia o dziecku. I choć zauważa z przerażeniem, że wybory siostry mogą nie skończyć się dobrze dla nich obu, to nie widzi, że Fern szuka w tym wszystkim jednego - klucza do tajemnic, które Rose okazuje się również skrywać przed światem. A gdzieś w tle nadal pozostaje potwór z dzieciństwa - okrutna matka. Sally Hepworth jest autorką sześciu książek, w tym bestsellerowej "Teściowej". Jej powieści - przetłumaczone już na dwadzieścia języków - rekomendują recenzenci największych czasopism, takich jak "The Herald Sun" czy "Publishers Weekly". Autorka mieszka w australijskim Melbourne z mężem i trójką dzieci.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • „Dobra siostra” to książka w ciut bardziej psychologicznym klimacie niż „Teściowa”. Nie mamy tutaj morderstwa i zagadki do rozwiązania, ale narracje dwóch sióstr bliźniaczek. Fern i Rose to obecnie dorosłe kobiety, które od zawsze starały trzymać się razem. Rose to spełniona mężatka, która idealnie pokierowała swoim życiem tak, by znaleźć się dokładnie tam gdzie chciała, mimo trudnego dzieciństwa o którym wspomina często w swoich zapiskach. Fern pamięta zdarzenia z przeszłości inaczej niż jej siostra, co może być spowodowane jej spektrum autystycznym (choć tego możemy domyślać się jedynie po objawach opisanych w książce). Obecnie Fern pracuje jako bibliotekarka i zmaga się z codziennymi problemami jakich doświadcza wykonując nawet najprostsze czynności takie jak kontakty ze wspó­łpra­cown­ikam­i, zakupy czy wyjścia firmowe. Jej życie udaje się trzymać w ryzach jedynie dzięki stałej opiece Rose z którą łączą ją nie tylko silne więzi siostrzane, ale też tajemnica sprzed lat kiedy zginął ich przyjaciel. W każdym rozdziale dowiadujemy się coraz więcej o relacji bliźniaczek, która im dłużej trwa, tym bardziej staje się toksyczna. 7/10 • Ps. Mimo, że „Dobra Siostra” trzymała mnie mniej w napięciu niż „Teściowa” to uwielbiam tu wątek życia Fern, poznania Wally’ego i jej pracy w bibliotece 😊
  • Całkiem dobra ksiązka, czyta się lekko i z zain­tere­sowa­niem­
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Sally Hepworth
Tłumaczenie:Magda Witkowska Agnieszka Ciepłowska-Kwiatkowska
Lektor:Masza Bogucka
Wydawcy:Prószyński Media (2021) Prószyński i Spółka (2021) Legimi (2021) ebookpoint BIBLIO (2021) Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2021)
Serie wydawnicze:Duże Litery Duże Litery - Prószyński i S-ka Wielkie Litery
ISBN:978-83-8234-212-3 978-83-8234-800-2 978-83-8234-831-6 978-83-8234-900-9
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo