Biblioteka o północy

Tytuł oryginalny:
Midnight library
Autor:
Matt Haig
Tłumacz:
Ewa Wojtczak
Wyd. w latach:
2021 - 2021
ISBN:
978-83-8202-249-0, 978-83-8202-325-1
978-83-8202-360-2, 978-83-8202-465-4
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0 (2 głosy)

Mądra, przejmująca i podnosząca na duchu opowieść o żalu, nadziei i drugiej szansie

Gdzieś poza krańcami wszechświata znajduje się biblioteka wypełniona niezliczoną liczbą książek, z których każda jest historią innej rzeczywistości. Wszyscy czasami zastanawiamy się, jak inaczej mogłoby wyglądać nasze życie, ale co wówczas, gdyby to naprawdę było możliwe? Co, gdybyśmy zyskali okazję wejścia do takiej biblioteki i przekonania się na własnej skórze, czy jakieś inne życie byłoby rzeczywiście bezwarunkowo lepsze?

Nora Seed staje w obliczu takiej właśnie szansy. Kiedy śmierć kota okazuje się ostatnią kroplą, która przepełnia czarę, postanawia rozstać się z tym światem i... trafia do Biblioteki o Północy. Otrzymuje możliwość nowego życia i dokonania innych niż dotąd wyborów - może wybrać inny kraj zamieszkania, uratować związek z narzeczonym, zrealizować marzenie o zostaniu glacjolożką. Każdy taki wybór to nowa przygoda, w trakcie której Nora musi odkryć, co tak naprawdę składa się na satysfakcjonujące życie. A przede wszystkim musi znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie: co sprawia, że w ogóle warto żyć…

„Pasjonująca, krzepiąca lektura... Wizja nieograniczonych możliwości, nowych dróg, nowego życia, które jest dla nas gdzieś dostępne. Biblioteka o Północy pokazuje nam w tych trudnych, niespokojnych czasach, że możemy żyć inaczej, tak, jak chcemy”.

„The New York Times”

„Piękna bajka, współczesny odpowiednik filmu To wspaniałe życie, niesamowicie aktualna, ukazująca się w okresie, kiedy wszyscy utknęliśmy w świecie, który chcielibyśmy zmienić”.

Jodi Picoult, autorka powieści Bez mojej zgody

NAGRODA PORTALU GOODREADS ZA NAJLEPSZĄ POWIEŚĆ 2020 ROKU

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Biorąc po raz pierwszy tę książkę do ręki nie sądziłam, że kryje się w niej aż tyle emocji. Myślałam, że to lekka, niez­obow­iązu­jąca­ lektura, szczególnie, że nie czytałam o niej żadnych recenzji czy opisów. Dlatego jakie było moje zdziwienie, kiedy już w pierwszych rozdziałach okazuje się, że główna bohaterka zmaga się z tak dużą niechęcią do życia, że postanawia je sobie odebrać. Tak, ta książka zaczyna się właśnie od samobójstwa. Więc co mamy dalej? Nora po śmierci trafia do wielkiej Biblioteki swoich żyć – tych, których nie przeżyła a mogłaby, gdyby na każdym ważnym etapie swojego życia wybrała inną drogę. Teraz, ma szansę zobaczenia „co by się stało gdyby…” i przekonania się, czy na pewno jej życie mogłoby być lepsze i nie zakończyłoby się śmiercią. • Mimo, że autorka ma bardzo lekki styl pisania, a książkę czyta się szybko to na swój sposób ta historia poruszyła wiele moich czułych strun. Ponadto złapałam się na tym, że często wracam do niej myślami, kiedy dopada mnie gorszy dzień. To dobrze świadczy o książce, mimo, że na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie przeciętna. Za magię ukrytą pomiędzy słowami – 8/10.
  • Książka niezwykła. A wszystko, co się w niej dzieje, skłania do refleksji nad własnym życiem. Polecam wymagającym czytelnikom.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Matt Haig
Tłumacz:Ewa Wojtczak
Lektor:Agnieszka Krzysztoń
Wydawcy:Zysk i Spółka Wydawnictwo (2021) Legimi (2021) ebookpoint BIBLIO (2021) StoryBox.pl (2021) Heraclon International
ISBN:978-83-8202-249-0 978-83-8202-325-1 978-83-8202-360-2 978-83-8202-465-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo