Zmora

Autor:
Robert Małecki
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2021)
Legimi (2021)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
978-83-66736-19-1, 978-83-66736-20-7
978-83-67176-40-8
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
4.2 (17 głosów)

W świecie, w którym wszyscy kłamią, nikt nie słyszy prawdy.

Kama Kosowska, niespełniona dziennikarka, wraca do Torunia i otrzymuje propozycję udziału w programie o tajemniczym zaginięciu z 1986 roku. Wtedy też przepadł bez śladu jej kolega z dzieciństwa, siedmioletni Piotrek Janocha. Kama jest jedną z osób, które ponad trzydzieści lat temu jako ostatnie widziały chłopca żywego.

Gdy po wielu latach akta starej sprawy trafią w ręce komisarza Lesława Korcza, odkryje on szereg rażących nieprawidłowości, a cień podejrzenia padnie na owdowiałego ojca Kamy, emerytowanego policjanta, Waldemara Kosowskiego.

Kiedy prawda sprzed lat zacznie wychodzić na jaw, dziennikarka będzie musiała również stanąć oko w oko z niewyobrażalną prawdą na temat śmierci swojej matki.

Czy uda jej się wyjaśnić, co wydarzyło się podczas tamtych tragicznych wakacji?

Porażający thriller kryminalny, w którym rodzinne sekrety zyskują niszczycielską moc…

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • To moja pierwsza przeczytana książka Pana Roberta Małeckiego. I wiem, że koniecznie muszę przeczytać resztę! • Początkowo miałam z nią problem, bo nie mogłam się wkręcić w fabułę. Ale odkąd dostajemy informacje o zaginionym koledze z dzieciństwa i idziemy w tę stronę - przepadłam! Ta historia mnie pochłonęła, czytałam i krzyczałam "PIOTRUŚ! GDZIE TY JESTEŚ?!" - serio tak było, nie kłamie 😝 mały, rudy i wyśmiewany Piotruś ukradkiem wdarł się do mojego serca i bardzo chciałam go odnaleźć. Było mi przykro przez to, jak go traktowano... Tym bardziej że wiem, że takie rzeczy aktualnie są obecne na całym świecie, smutne... • Co do naszej głównej bohaterki to mam neutralne podejście. Sama nie wiem czy ją polubiłam czy nie... • Autor ma niesamowicie przyjemny styl pisania, przez książkę się płynie i nawet nie wiecie kiedy te strony się zmieniają, a Wy jesteście w centrum zdarzeń. Jest tutaj mnóstwo zagadek, niewiadomych do odkrycia. Coś wspaniałego. W środku książki pojawia się kolejna, równie ciekawa sprawa, a ja z podekscytowania nie mogę wytrzymać! Chłonę te słowa, przerzucam strony, chcę czytać coraz szybciej by jak najprędzej poznać odpowiedzi i wszelkie wyjaśniania! • Zakończenie jak dla mnie totalnie niespodziewane, szok i niedowierzanie. Ale co najlepsze - wyjaśnienia były jak najbardziej sensowne i wszystko ułożyło się w całość. • Jedyne co, to dziwny był motyw z filmem, pojawiał się tylko wtedy gdy akurat coś działo się w tym stylu, jakby był dodatkiem, a początkowo wydawało się jakby miał być głównym wątkiem. Ale na koniec autor umiejętnie to poprowadził i sensownie wyjaśnił. • Ludzie, czytajcie "Zmorę" bo to jest hit 💛
  • Robert Małecki to obecnie jeden z najpopularniejszych autorów • kryminałów. Tym razem stworzył niesamowity thriller psychologiczny oparty na prawdziwych wydarzeniach. Inspiracją do napisania powieści stała się bowiem sprawa zaginięcia Mateusza Żukowskiego z Ujazdowa, • który zniknął w tajemniczych okolicznościach 26 maja 2007 roku. • Główną bohaterką książki jest dziennikarka – Kama Kossowska. Poznajemy ją w momencie, kiedy na skutek życiowych zawirowań zostaje zmuszona do powrotu w rodzinne strony. Nieoczekiwanie dla siebie samej wplątuje się w wydarzenia doprowadzające do zaskakujących odkryć na temat bliskich jej osób. W powieści występują dwa plany czasowe. Obok teraźniejszości autor odkrywa przed nami również przeszłość bohaterki. Przenosi nas do 1986 roku, w czasy dzieciństwa – z jednej strony sielankowego, pełnego radości i nieskrępowanej zabawy, z drugiej • – naznaczonego przemocą (tu Małecki zwraca uwagę na ważne kwestie społeczne). Z powodu dwutorowości narracji nie sposób się oderwać od przedstawionej historii, a znakomicie utkane tło obyczajowe sprawia, że książkę można polecić każdemu – nie tylko fanom gatunku. Robert Małecki ponownie stworzył misternie skonstruowaną powieść, w której dozuje, ale jednocześnie nie oszczędza emocji zarówno swoim bohaterom, jak i czytelnikom. A wszystko po to, by na koniec zrzucić na wszystkich prawdziwą bombę. Polecam! • Anna Ochenkowska
  • Jestem zachwycona książką.
  • Książka dość ciekawa ale czy mnie zaciekawiła by szukać kolejnych tego pisarza? oczywiście sprawa gustu.........
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo