Przygoda dzika Toniego Halika

Autor:
Mirosław Wlekły
Ilustracje:
Magdalena Kozieł-Nowak
Wydawca:
Agora dla dzieci (2021)
ISBN:
978-83-268-4581-9
Autotagi:
beletrystyka
biografie
druk
Indianie
książki
powieści
proza
2.0

Tony Halik niczego się nie bał, znał wszystkie języki świata, a przygód miał tyle, że trudno je zliczyć, w dodatku z każdej opresji wychodził cało. Niesamowity polski podróżnik, fotograf i filmowiec. Mieszkaniec Buenos Aires, Miasta Meksyk i Warszawy. Obywatel całego świata. Polacy pamiętają go z kultowego programu telewizyjnego "Pieprz i wanilia", który prowadził razem z Elżbietą Dzikowską. Kilka lat temu jego postać przypomniał reporter Mirosław Wlekły w swojej bestsellerowej książce "Tu byłem. Tony Halik". A niedawno do kin wszedł film dokumentalny o nim.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zachęcamy do lektury książki Mirosława Wlekłego pt. "Przygoda • dzika Toniego Halika", wydanej przez Wydawnictwo Agora w 2021 r., • pokazującej siłę dziecięcych marzeń, uczącej, że nie musimy być dobrzy w każdej dziedzinie, by osiągnąć sukces. W czasach, gdy większość ludzi podróżowała głównie palcem po mapie, kiedy nie było jakże pomocnych map Google czy nawigacji, chłopiec o imieniu Mietek snuł swoje plany podróży do odległych lasów Brazylii. Chyba nie muszę dodawać, jakie to wywoływało salwy śmiechu i drwin wśród jego kolegów. Mieciu przez wielu był bowiem postrzegany jako niepoprawny marzyciel, który powinien odpowiednio mierzyć siły na zamiary. Tymczasem on • mawiał: Co tam, do odważnych świat należy! Wartka akcja porywa już od pierwszego rozdziału. Czytając każdą kolejną stronę, możemy poczuć się, jakbyśmy towarzyszyli Toniemu i jego żonie w ich podróży życia. O ile starszym czytelnikom postać Halika jest znana, to dla młodszego pokolenia dzieci i młodzieży bywa kompletnie obca. Poznanie barwnej postaci podróżnika może zainteresować dziecko literaturą podróżniczą. Niewątpliwie wspaniałym atutem książki są ilustracje Magdaleny Kozieł-Nowak. Żywe, ciepłe, oddające kolory i naturę dżungli, idealnie • współgrające z treścią książki. Gwarantuję, że uśmiechający się do czytelnika Tony na długo zapada w pamięć. Gdzie dotarł nasz bohater, co zobaczył? Usiądź wygodnie z Tonym i Pierrette w ich żaglówce, popłyń wraz z nimi, przeżyj fascynującą przygodę, poznaj odległe lądy, codzienne życie ludów Amazonii. Ahoooj przygodo! Już wkrótce książka dostępna w zasobach filii Biblioteki Kraków. • Dorota Bojeczko
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo