Biblioteka szaleńca:

największe kurioza wydawnicze

Tytuł oryginalny:
Madman's library
Autor:
Edward Brooke-Hitching
Tłumacz:
Janusz Szczepański
Wydawca:
Dom Wydawniczy Rebis (2020-2023)
ISBN:
978-83-8188-130-2, 978-83-8188-366-5
978-83-8188-969-8
Autotagi:
druk
historia
ikonografia
książki
publikacje popularnonaukowe

Wyjątkowa publikacja przedstawiająca niewygodną, często mroczną historię literatury. Poznaj najbardziej zadziwiające i kontrowersyjne książki, jakie kiedykolwiek powstały. "Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze" to książka, która ukazuje najdziwniejsze, najbardziej zdumiewające realizacje wydawnicze, jakie kiedykolwiek powstały. Wśród nich znalazły się pozycje niemające zbyt wiele wspólnego z książkami, wyhaftowane, wyżłobione (na przykład w kości) czy plecione. Każde z nich zawiera w sobie jakiś przekaz, a jednak swoją formą nie tworzy prawdziwej książki lub raczej tego, co pod tym pojęciem się rozumie. W tej publikacji odbiorca odnajdzie też kontrowersyjne przykłady książek stworzonych z ludzkiej skóry i zapisanych ludzką krwią. Inne książki z kolei zostały spisane szyfrem, a treść części z nich nigdy nie została odczytana. Czytelnik przyjrzy się również książkom czy rękopisom, uderzającym w jakąś osobę, wierzenia czy społeczność religijną. Nie bez znaczenia dla całego tego zbioru pozostają dziwaczne kolekcje książkowe, które mogą wywoływać zdumienie czy nawet zaniepokojenie. W treści nie zabrakło też miejsca dla ksiąg zawierających zaklęcia. Inny rozdział został z kolei poświęcony tym wszystkim książkom, które mają zadziwiające rozmiary: są malutkie lub wręcz przeciwnie, gigantyczne.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo