Myślografia

Autor:
Agata Baj
Opracowanie graficzne:
Karolina Hayduchyk
Wydawca:
eduBAJ Agata Baj (2020)
ISBN:
978-83-947850-3-1
Autotagi:
druk
książki
podręczniki
poradniki
Źródło opisu: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile - Katalog główny

MYŚLOGRAFIA, to książka praktyczna i teoretyczna zarazem, w proporcjach idealnych na początek przygody z myśleniem wizualnym (visual thinking). Jeśli potrzebujesz wystartować z prostymi notatkami graficznymi, znajdziesz ćwiczenia w rozdziale „ABC sketchnotki”. Jeśli nie wiesz, jak zacząć naukę sketchnotingu, myślisz może, że inni potrafią a Ty nie. Wskazówki znajdziesz w rozdziale „4 proste kroki” (do nauki wszystkiego). Jeśli nie do końca jesteś przekonany, czy takie „pismo obrazkowe” działa. Zapraszam Cię do rozdziału „Obraz i słowo”. Z bardzo różnych stron opisano w nim znaczenie „śladu” na kartce papieru. Śladu, który nie jest tylko literą/słowem, ale też obrazem, prostym graficznym znakiem. Rozdział ten zawiera również zakodowane w QR kodach linki do dalszych studiów (materiały audio, wideo i teksty cytowanych autorów). „Zasoby osobistej wiedzy„, to część, która wprowadzi Cię w temat wykorzystania myślenia wizualnego w procesie uczenia się. Kolejny rozdział to „Mapy Myśli”, najbardziej znana forma notatki nielinearnej. Znana, ale wciąż jeszcze nie w pełni poznania i wykorzystywana. „Metoda MYŚLOGRAFIA„, to 4 proste kroki wg których możesz przygotować materiał do studiów własnych lub stworzyć scenariusze pracy z uczniami/studentami. Słowa autorki. Polecana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pile.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo