John D. Rockefeller:

najbogatszy Amerykanin w historii

Autor:
Joanna Ziółkowska
Lektor:
Bartłomiej Ważny
Wyd. w latach:
2020 - 2020
ISBN:
978-83-66167-67-4, 978-83-8233-357-2
Autotagi:
audiobooki
biografie
CD
literatura faktu, eseje, publicystyka
MP3
Więcej informacji...

John Davies Rockefeller to człowiek tajemniczy, o wybitnej intuicji i niebojący się podejmować ryzyka. Urodzony w rodzinie pełnej sprzeczności, balansującej pomiędzy naukami gorliwej religijnie matki a ojcem z podwójną tożsamością. Potrafił jednak wytyczyć sobie jasny cel w życiu – być bogatym i niezależnym. Jak mu się to udało? Nasz bohater nie krył przed opinią publiczną przeświadczenia, że konkretne gałęzie gospodarki –chociażby wydobycie i przetwarzanie ropy naftowej – powinny pozostawać w gestii jednej firmy. Rockefeller nie szczędził sił ani środków, aby najpierw uzyskać, a następnie utrzymać taki stan rzeczy na rynku amerykańskim. Podobną sytuację można zaobserwować dzisiaj, w działaniach najbogatszego człowieka na świecie, czyli Jeffa Bezosa – właściciela Amazona. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że ten krezus swoje działania na rynku światowej gospodarki wzorował właśnie na postaci Johna D. Rockefellera.

Z tego audiobooka dowiesz się m. in.:- dlaczego można uznać, że fortuna Rockefellera była większa niż majątki dzisiejszych krezusów Ameryki, takich jak Bill Gates i Jeff Bezos,- jak dzieciństwo – a przede wszystkim apodyktyczny ojciec – wpłynęły na początki kariery zawodowej naszego bohatera,- dlaczego przez całe życie starał się ukryć przed opinią publiczną działalność swojego ojca,- w jaki sposób zaczynając od 50-ciu centów dziennego zarobku, pod koniec życia dorobił się fortuny przekraczającej miliard dolarów,- w jaki sposób biznesmen pogodził chrześcijańską skromność ze statusem miliardera;- jak jedna kropla cyny pozwoliła na wielkie oszczędności w jego firmie,- jakie zasady leżały u podstaw założonej przez niego Standard Oil Company,- w jaki sposób Rockefeller wyeliminował konkurencję.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Joanna Ziółkowska
Lektor:Bartłomiej Ważny
Wydawcy:Heraclon International - StoryBox.pl (2020) Wydawnictwo Storybox.pl (2020) Dom Wydawniczy Kontinuum (2020) Legimi (2020) Heraclon International
ISBN:978-83-66167-67-4 978-83-8233-357-2
Autotagi:audiobooki biografie CD dokumenty elektroniczne e-booki elementy biograficzne literatura literatura faktu, eseje, publicystyka MP3 nagrania zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 5 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo