Zemsta ze skutkiem śmiertelnym

Autor:
Katarzyna Gacek
Wydawcy:
Oficynka Jolanta Pawlik-Świetlikowska (2020)
Legimi (2020)
Wydane w seriach:
ABC
ABC - Oficynka
ISBN:
978-83-66613-22-5, 978-83-66613-81-2
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.0 (2 głosy)

Kiedy życie podsuwa ci kolejny kryminalny trop

Magda, bohaterka „W jak morderstwo”, właśnie rozstała się z mężem i próbuje się odnaleźć w tej nowej, trudnej sytuacji. Pewnego dnia na jej oczach ginie kobieta, potrącona przez rozpędzony samochód. Kierowca ucieka z miejsca wypadku. Tego samego dnia w miasteczku zostaje porwane dziecko. Czy te dwie historie coś łączy?

Magda rozpoczyna prywatne śledztwo, podczas którego nie tylko będzie sobie musiała poradzić z bezwzględnymi bandytami, ale i z policją, dla której amatorskie działania Magdy to poważny kłopot organizacyjny oraz wizerunkowy.

Czy porywaczom chodzi tylko o pieniądze? Czy Magdzie uda się ocalić życie dziecka? Oraz czy u boku Magdy pojawi się jakiś nowy mężczyzna? Tego wszystkiego dowiemy się w kolejnym tomie kryminalnych przygód sympatycznej i wścibskiej pani weterynarz.

Katarzyna Gacek – pisarka i autorka scenariuszy, z wykształcenia psycholog. Wraz z Agnieszką Szczepańską napisała powieści kryminalne: Zabójczy spadek uczuć, Zielony trabant, Dogrywka oraz Mag i diabeł, Wisielec i księżyc, Moc i cesarzowa. Autorka scenariuszy między innymi do seriali Anna Maria Wesołowska (TVN), Przeznaczenie (Polsat) oraz Unia serc (TVP 3 Info). Współautorka scenariusza filmu Za niebieskimi drzwiami. Z Markiem Kamińskim napisała przygodową książkę dla dzieci Marek i czaszka jaguara. Autorka bestsellerowego kryminału W jak morderstwo oraz cyklu powieści dla dzieci Supercepcja. Mieszka pod Warszawą, ma troje dzieci, trzy koty i dwa psy.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Sięgnięcie po tę serię to wypadkowa wielu „przypadków”. A więc long story short – po pierwsze, kiedyś z braku laku na netflixie obejrzałam coś takiego jak „W jak Morderstwo” – niskie opinie na filmwebie pełne porównań w stylu „taki Ojciec Mateusz ale gorszy” podziałały na mnie…zachęcająco. Chcąc sama sprawdzić czy jest „aż tak źle”, przekonałam się, że – wcale nie jest 😉 Po Pierwsze nie było tam ani Karolaka – ani żenujących scen- co już samo przez się stawia ten film w dobrym świetle. Reszta fabuły ‘taka se’, wątek kryminalny na plus, lekkość filmu też, więc wieczór uznałam za niezmarnowany. Jakiś czas potem, dostałam dostęp do platformy z bardzo okrojoną ofertą audiobooków – nie widząc tam dla siebie nic ciekawego natknęłam się na serię książek Katarzyny Gacek, gdzie pierwsza część miała taki sam tytuł jak obejrzany przeze mnie niedawno film. Okazało się szybko, że była to ekranizacja tej właśnie powieści, a ja, na fali poszukiwania czegoś lekkiego do słuchania w samochodzie kliknęłam na część drugą tej serii czyli „Zemsta ze skutkiem śmiertelnym”. Lekka komedia kryminalna z wciągającą zagadką – była czymś czego dokładnie wtedy potrzebowałam. Kolejną rzeczą było przekonanie się, że film na tle książek został zrobiony strasznie cringowo – szczególnie z niepotrzebną nikomu zmianą w postaci głównego Detektywa, który na ekranie był nie do zniesienia- a w książce był całkiem spoko rozrysowanym char­akte­rolo­gicz­nie bohaterem. Nikogo więc chyba nie zdziwi, że skusiłam się też na trzecią część cyklu 😉 • Tom II: „Zemsta ze skutkiem śmiertelnym” – Magda, świeżo upieczona rozwódka i pracownica kliniki weterynaryjnej stara się poskładać swój świat na nowo. Podczas pewnego popołudnia, kiedy jak co dzień stara się pogodzić swoje samotne wychowanie dwójki dzieci z nową pracą, staje się świadkiem śmiertelnego potrącenia kobiety przez rozpędzony samochód. Rozpoczyna się śledztwo i poszukiwania zbiegłego kierowcy. Jednocześnie zaprzyjaźnione małżeństwo dobrze usytuowanych lekarzy zaczyna się bardzo dziwnie zachowywać. Oboje znikają z życia towarzyskiego i nie pokazują się w pracy. Czy mają coś wspólnego z niedawnym wypadkiem? I czy oba wydarzenia są ze sobą powiązane? 7,5/10
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo