Nocne opowieści

Autor:
Kitty Crowther
Wydawca:
Wydawnictwo Dwie Siostry (2020)
ISBN:
978-83-8150-131-6
Autotagi:
beletrystyka
druk
ikonografia
komiksy i książki obrazkowe
książki
proza
Więcej informacji...
4.0

Trzy tajemnicze historie z ilustracjami jak ze snu - do czytania nie tylko na dobranoc. Kitty Crowther wyczarowuje przed nami magiczny nocny świat i nadaje mu zaskakujące barwy, z właściwą sobie oryginalnością odnawiając tradycję bajek opowiadanych na dobranoc.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Mały Niedźwiadek leży już w łóżku, kiedy prosi Mamę o trzy bajki. Aż trzy? – dziwi się Mama. Proszę, proszę, proszę! Poprosiłem trzy razy. Powtórzona po trzykroć formułka staje się magicznym zaklęciem, które otwiera skarbnicę bajek. Niedźwiadkowa Mama opowiada… ale nie baśnie, nie historie o królach i księżniczkach. Z maminej wyobraźni wyłaniają się postaci, które najprędzej spotkalibyśmy w Muminkach Tove Jansson. Pojawia się Strażniczka nocy, która co wieczór uderza w gong. Zora, dziewczynka z mieczem i Jacko Mollo, który śpi do góry nogami. Najbardziej rozczulający jest Nobo, małe stworzenie w wielkim płaszczu, które na dnie morza znajduje swój sen. Pod piórem Kitty Crowther powstaje magiczny nocny świat, oryginalny i pełen prostych, ale rozbudzających wyobraźnię wydarzeń. We wszystkich historiach pojawia się wątek snu i związanych z nim wieczornych rytuałów, zachęcając dorosłych do odnowienia zwyczaju opowiadania bajek na dobranoc. Również warstwa wizualna książki jest zaskakująca – autorka posłużyła się fluo­resc­ency­jnym­i markerami i kredkami, a jej ilustracje mogą być inspiracją dla młodszych czytelników, by tworzyć własne nocne opowieści!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Kitty Crowther
Ilustracje:Jadwiga Jędryas
Tłumacz:Jadwiga Jędryas
Wydawca:Wydawnictwo Dwie Siostry (2020)
ISBN:978-83-8150-131-6
Autotagi:beletrystyka druk epika ikonografia komiksy i książki obrazkowe książki literatura literatura piękna proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 3 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
Przeglądając publikacje na temat niedawno wydanych książek, natrafiłam • na rekomendację Córki zegarmistrza Kate Morton. Przyznam, że słyszałam wiele dobrego o tej autorce, jednak nigdy wcześniej nie sięgnęłam po którąś z jej książek, aż do teraz. I muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona. Misternie spleciona fabuła, charakterystyczne, intrygujące postacie, wątek kryminalny, nieco metafizyki i fantastyki. • Akcja książki rozgrywa się w Anglii,autorka przenosi nas w czasie, przeplata wiek XIX i XX oraz współczesność – to bardzo ciekawa koncepcja powieści. Morton w sposób umiejętny i przemyślany lawiruje między czasami łączy losy wielu bohaterów. Jedną z głównych postaci jest Elodie Winslow, młoda archiwistka, która porządkując dokumenty, w jednym z archiwizowanych pomieszczeń znajduje torbę. Niezwykłe znalezisko zawiera w sobie szkicownik i starą portretową fotografię. Zaintrygowana rysunkami, prze­dsta­wiaj­ącym­i znany jej z opowieści rodzinnych dom, oraz portretem młodej kobiety trafia na pełną tajemniczych zdarzeń historię, która ma związek z piękną wiktoriańską posiadłością Birchwood Manor, położoną w malowniczym Oxfordshire. Tam, w 1852 roku, znany malarz Edward Radcliffe przybywa wraz ze znajomymi, by szukać natchnienia. W zagadkowych okolicznościach ginie wówczas narzeczona artysty, znika także klejnot rodowy i pewna tajemnicza kobieta. Co tak naprawdę wtedy się stało? I dlaczego dawna sprawa musiała czekać aż sto sześćdziesiąt pięć lat na rozwiązanie? Ciekawie prowadzona narracja wciąga i zachęca do czytania, i poznawania tajemniczej historii sprzed lat. Zaskakująca jest też jedna z bohaterek (narratorka), ale o niej dowiecie się więcej, czytając tę niezwykłą powieść. • Anna Jędrzejowska • Biblioteka Kraków
foo