Sztuczna inteligencja:

to, o czym dorośli ci nie mówią, (bo często sami nie wiedzą)

Autor:
Boguś Janiszewski
Ilustracje:
Max Skorwider
Wydawca:
Wydawnictwo Publicat (2019-2021)
ISBN:
978-83-271-2567-5, 978-83-271-2655-9
Autotagi:
druk
książki
publikacje popularnonaukowe
5.0

Wyrusz w fascynującą podróż po świecie nowych technologii i sprawdź, jak będzie wkrótce wyglądała nasza rzeczywistość. Dla fanów smartfonów, komputerów i robotów od 9 do 113 lat! Po co nam sztuczna inteligencja? Kto lepiej kłamie - maszyny czy ludzie? Co my będziemy robić, gdy maszyny będą już robić za nas wszystko? W czym nadal jesteśmy lepsi od robotów? Czy da się nas wymienić na nowszy model? Uważaj na swój cyfrowy ślad! Lektura obowiązkowa dla każdego! Jak maszyny postrzegają otaczający nas świat i przetwarzają informacje? Czy roboty potrafią się uczyć i zastąpią nas w pracy? Książka w ciekawy sposób odpowiada na te i wiele innych pytań,wprowadzając w zagadnienia związanie ze sztuczną inteligencją. Pozwala zrozumieć, jak działają maszyny i jakie mechanizmy sprawiają, że pracują samodzielnie. Dzięki zabawnej formule książki zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy zainteresują się sztuczną inteligencją, nowymi technologiami i przygotują na rewolucję, jaka dokonuje się nanaszych oczach. Polecam. [dr hab. inż. Dominik Belter - adiunkt w Instytucie Robotyki i Inteligencji Maszynowej na Politechnice Poznańskiej]
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wydaje mi się, że jest to dość kompletne kompendium wiedzy o rozwoju technologii (AI w szczególności) dla starszego dziecka/młodego nastolatka (9-14 lat). Napisane z humorem, ale przejrzyście (jest jak rozwinięty konspekt, w którym wyjaśnia się pojęcia, nie pomija się szczegółów, np. nazw w j.ang czy wartości MB, TB). Polecam także dorosłym, którzy nie są w temacie.
  • Kolejna po Ekonomii, Polityce, Mózgu i Kosmosie edukacyjna książka duetu Janiszewski-Skorwider. Tym razem autorzy zdradzają nam, czego dorośli nie mówią dzieciom o sztucznej inteligencji. Żyjemy w czasach rewolucji technologicznej – coraz bardziej zanurzeni w oceanie informacji i bodźców. Barwna, opowiedziana żywym językiem historia to nie tylko przegląd najnowszych zdobyczy cywilizacji. Ujawnia mechanizmy, które kierują zmianami tech­nolo­gicz­nymi­, w przystępny i logiczny sposób wyjaśniając nawet najtrudniejsze zagadnienia. Sięga do historii, ale wybiega też w przyszłość sztucznej inteligencji, odpowiadając na frapujące pytania: czy człowieka da się wymienić na nowszy model? I co my, ludzie, będziemy robić, gdy maszyny będą już robić za nas wszystko?
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo