Kratki się pani odbiły

Autor:
Jacek Galiński
Lektor:
Elżbieta Kijowska
Wydawcy:
Wydawnictwo WAB (2020)
Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2019-2020)
Grupa Wydawnicza Foksal (2019-2020)
Wydawnictwo W. A. B (2019)
Wydane w seriach:
Zofia Wilkońska
Audiobook - Biblioteka Akustyczna
Audiobook
ISBN:
978-83-272-6672-9, 978-83-280-7541-2
978-83-280-8491-9, 978-82-272-6672-9
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
3.7 (3 głosy)

AUDIOBOOK. Książka mówiona w formacie MP3. Trzecia część cyklu. Czarna komedia kryminalna. Szalona emerytka Zofia Wilkońska tak namieszała, że trafiła za kratki. Czymże jednak jest więzienie dla zawziętej staruszki. Niczym innym jak sceną walki o godne i lepsze życie. Czy Zofia zerwie okowy wymiaru sprawiedliwości, który w tym wypadku okazał się rychliwy, ale na pewno nie sprawiedliwy? Poprzedni tom nosi tytuł "Komórki się pani pomyliły". Warto znać poprzednie tomy.
Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kolejna, trzecia już część serii komedii kryminalnych, w których główną bohaterką jest Zofia Wilkońska nadal zaskakuje i bawi.. Tym razem gderliwa, egocentryczna staruszka 👵doigrała się i trafiła do więzienia. Jak się jednak szybko okazało nawet więziennie mury nie były w stanie zatrzymać błyskotliwego intelektu emerytki i Zofia, dorobiwszy się także pseudonimu Grażynka, wprowadziła własne zasady pod celą. • Nie obyło się również bez kilku wpadek, ale ten kto nigdy się myli, niech pierwszy rzuci waniliowym serkiem. • 👙 • Pobyt w Zakładzie Karnym Zofii-Grażynki szybko zyskał znaczenie międzynarodowe, a jej oryginalny manifest, sięgający niewątpliwe najbardziej intymnych sfer ludzkiej natury, odbił się głośnym echem. • Sama Zofia natomiast otrzymała do wykonania tajną misję, którą z uporem starała się doprowadzić do końca. W dotarcie do poszukiwanej skazanej zaangażowała również lekarza (choć tutaj nie przypadkowe znaczenie miała srebrna taca), księdza (którego zapędy do rozpinania sutanny początkowo wydawały się bardzo podejrzane) i jednego ze strażników (któremu zaproponowała właśnie to, czego mężczyźni oczekują od kobiet). • 👙 • W tej części spotykamy też wcześniej już poznanych bohaterów. Ważną postacią w fabule okazuje się Golum (były sąsiad Zośki) i Kulka - jej nowozdobyta pasierbica. • Tajna misja, do której Zofia angażuje również współwięźniarkę Mariolkę, okazuje się mieć większe znaczenie, niż pierwotnie przypuszczał prokurator. • 👙 • Jedno jest natomiast pewne - z Zofią-Grażynką na nudzić się nie będziecie. I mam wrażenie, że z każdą kolejną częścią Zośka coraz bardziej się rozkręca.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Jacek Galiński
Lektor:Elżbieta Kijowska
Ilustracje:Rozalia Galińska
Wydawcy:Wydawnictwo WAB (2020) Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2019-2020) Grupa Wydawnicza Foksal (2019-2020) Wydawnictwo W. A. B (2019)
Serie wydawnicze:Zofia Wilkońska Audiobook - Biblioteka Akustyczna Audiobook
ISBN:978-83-272-6672-9 978-83-280-7541-2 978-83-280-8491-9 978-82-272-6672-9
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
foo