Różdżka z Fershey

Autor:
Marcin Hybel
Ilustracje:
Katarzyna Cerazy
Wydawcy:
Zysk i Spółka Wydawnictwo (2020)
NASBI (2020)
Legimi (2020)
ebookpoint BIBLIO (2020)
ISBN:
978-83-8116-860-1, 978-83-8116-933-2
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
proza
4.0

Początek powieści przenosi nas do XI wieku, kiedy to na świecie żyły magiczne stworzenia, a magia była na porządku dziennym. Niestety rzucanie czarów wiązało się ze sporym ryzykiem, albowiem każde zaklęcie niosło za sobą pewne konsekwencje i tak na przykład, gdy ktoś rzucił na siebie chwilowy czar siły, to musiał liczyć się z tym, że jeszcze tego samego dnia popadnie w całkowite osłabienie. W obliczu tak uciążliwej natury magii wielu śmiałków próbowało stworzyć magiczną różdżkę, dzięki której można byłoby rzucać zaklęcia bez jakichkolwiek konsekwencji. Udało się tego dokonać siedemnastoletniemu Magnusowi, który mieszkał w Fershey, w jednej z podlondyńskich mieścin. Magnus był pilnym uczniem szkoły magicznej, ale nader często wpadał w kłopoty i nie inaczej było w dzień wielkiego odkrycia, kiedy to musiał uciekać przed miejscową szajką przestępców. Gdy chciał skorzystać z różdżki by cofnąć czas o kilka godzin, przez pomyłkę przeniósł się do obecnych czasów. W chwilę potem stracił przytomność, a różdżką wyglądającą jak zwykły patyk zainteresował się wilczur należący do Megan i Patricka – rodzeństwa państwa McGawinów. Powieść charakteryzuje się pewną dozą komediowych omyłek, pomimo których Megan, Patrick i czarodziej Magnus próbują naprawić wszystkie szkody wyrządzone przez różdżkę i doprowadzić do szczęśliwego finału.

Więcej...
Wypożycz w krakowskiej bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Recenzje
  • Czy wiecie, że już 6 minut czytania obniża poziom stresu o 60%? Sięgnięcie po książkę w obecnej sytuacji wydaje się więc bardzo dobrym wyjściem, choć według mnie to dobry pomysł niezależnie od okoliczności. • A jeśli dodatkowo książka ta będzie zabawną lekturą, pełną magii to oderwanie od codzienności murowane. • ✨ • Magnus główny bohater tej książki to 17letni uczeń szkoły magii, którego największym pragnieniem jest stworzenie różdżki. Tak, różdżki właśnie, bo musicie wiedzieć, że posiadanie różdżki to wcale nie taka prosta sprawa. Wprawdzie czarować można bez jej udziały, ale trzeba się spodziewać skutków użycia magii. Natura bowiem za wszelką cenę dąży do zachowania równowagi i dlatego, jeśli ktoś rzuci czar przyspieszenia może się spodziewać, że w niedługim czasie ogarnie bo całkowity bezruch. Dlatego zaklęcia należy rzucać bardzo rozważnie i tylko w wyjątkowych sytuacjach. • Różdżka pozwala jednak czarować bez doświadczania nieprzyjemnych konsekwencji, dlatego jest stworzenie jest tak bardzo pożądane. • Magnus poświęca się temu pragnieniu całkowicie. Zadłuża się u karczmarki, u której wynajmuje pokój, aby zakupić potrzebne ingrediencje - co przysparza mu niemałych kłopotów. • Po wielu próbach jednak odnosi sukces i olchowa gałązka rzeczywiście staje się upragnioną różdżką. Nie oznacza to jednak końca kłopotów młodego czarodzieja. W podbramkowej sytuacji rzuca on zaklęcie i z XI wieku przenosi się wprost do wieku XXI, a różdżka trafia do pyska aportującego psa. Co z tego wyniknie? To już musicie sami przeczytać 😉 • ✨ • Książka jest bardzo zabawna, z ogromną ilością groteskowych sytuacji i zachowań (szczególnie Magnusa). Różnice kulturowe, językowe i światopoglądowe dodatkowo ubarwiają tę historię. • Książka moim zdaniem dedykowana jest dla nastolatków 12+, szczególnie jeśli lubią opowieści nieco rodem z powieści J.K. Rowling. Górnej granicy wiekowej w przypadku tej powieści nie ma - będzie odpowiednia dla każdego, kto lubi czasem przenieść się do pełnego magii świata. • Ja ubawiłam się bardzo, a tego było mi trzeba 👍
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
KrakowCzyta.pl to portal, którego sercem jest olbrzymi katalog biblioteczny, zawierający setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. To miejsce promocji wydarzeń literackich i integracji społeczności skupionej wokół działań czytelniczych. Miejsce, w którym możemy szukać, rezerwować, recenzować, polecać i oceniać książki.

To społeczność ludzi, którzy kochają czytać i dyskutować o literaturze.
W hali odlotów Międ­zyna­rodo­wego­ Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice został uruchomiony biblioteczny regał – Airport Library! To kolejny wspólny projekt z Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport! Airport Library, czyli Odlotowa Biblioteka to bezpłatny samoobsługowy regał, z którego mogą korzystać pasażerowie oczekujący na lot. Można znaleźć na nim książki dla dzieci oraz dorosłych w wersji polskiej oraz obcojęzycznej. Udostępnione dzieła należy odłożyć na półki biblioteczki przed odlotem. • Książki na ten cel przekazała Biblioteka Kraków oraz krakowskie konsulaty, współpracujące z Instytutem Kultury Willa Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian. • Konsulaty, które przekazały książki na regał Airport Library: Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Konsulat Republiki Indonezji w Krakowie, Konsulat Generalny USA w Krakowie, Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Konsulat Królestwa Hiszpanii w Krakowie. • Airport Library to kolejny wspólny projekt Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteki Kraków. Obie instytucje rozpoczęły współpracę w maju 2022 roku, podczas Święta Rodziny Krakowskiej. W czerwcu w CEL została otworzona stała biblioteczka o tematyce podróżniczej „Odlotowa biblioteka” działająca na zasadzie book­cros­sing­owej­. Od lipca w filiach Biblioteki Kraków rozp­owsz­echn­iane­ są egzemplarze kwartalnika „Airside” wydawanego przez CEL Kraków Airport.
foo